פעילת שמאל זרה נפצעה קל בעימות עם שוטרים בחברון

קבוצת פעילי שמאל ערכה בצהריים סיור באזור למערת המכפלה, כחלק מאירועי "כנס בילעין השביעי" לתמיכה בהתנגדות הפלסטינית. במקום התלקח ויכוח עם אנשי כוחות הביטחון ו-4 נעצרו, שני זרים ושני פלסטינים. לפי דיווחים מהגדה, נפצעה קל אחת הפעילות. המשטרה: הפעילות לא תואמה מראש

עימותים בחברון. ארכיון (חדשות 2)

עימותים בחברון: שני פלסטינים ושני פעילי שמאל זרים נעצרו בשעות הצהריים בעיר העתיקה בחברון, לאחר שהתעמתו עם אנשי כוחות הביטחון הישראלים. אחת מהן אף נפצעה באורח קל. כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

על פי הדיווח הפלסטיני, הקבוצה הזרה ערכה סיור בחברון, במסגרת "כנס בילעין השביעי",להתנגדות עממית. כשהגיעה הקבוצה לאזור מערת המכפלה, נתקלו בשוטרים ישראליים, ואז פרצו הקטטות בין המבקרים לבין כוחות הביטחון.

עוד דווח ב"מען" כי במהלך העימותים נפצעה באורך קל פעילה זרה, שקיבלה טיפול רפואי במקום. כמו כן, בעקבות האירועים, עצרו חיילי צה"ל 11 פעילים נוספים, והם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

ממשטרת ש"י נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי "אוטובוס ועליו פעילי שמאל זרים הגיעו לאזור מערת המכפלה כדי לבצע פעולת מחאה. פעולה זו לא אושרה על ידי כוחות הביטחון, ולכן פונו הפעילים. שניים מהם החלו לתקוף שוטרים באזור, וכתוצאה מכך הם נעצרו והועברו לחקירה".

מוסטפא ברגותי, מזכ"ל מפלגת היוזמה הלאומית הפלסטינית, גינה את האירועים וציין כי "המתקפה על מבקרי כנס בילעין, מצביעה על המדיניות האלימה שבה נוקטת ישראל. המתנחלים והחיילים ביקשו לתקוף את פעילי השלום, והעמידו אותם בסיכון". עוד הוסיף ברגותי כי "על הקהילה הבינלאומית להטיל סנקציות על ישראל, ולחייב אותה להפסיק את התוקפנות שבה היא נוקטת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת