סכנה לחיי עציר פלסטיני נוסף ששובת רעב

אחרי חאדר עדנאן והנא שלבי, זוכה כעת בילאל דיאב - פעיל ג'יהאד איסלאמי מאזור ג'נין - לאור הזרקורים. כבר 41 יום הוא מסרב לקבל מזון ושתייה, ובארגון "רופאים לזכויות אדם" הביעו חשש ממשי לחייו. הוא הביע נכונות לקבל עירוי נוזלים רק אם ישוחרר לבית חולים אזרחי

בילאל דיאב (חדשות 2)

ניסיונות העצירים הפלסטינים המוחזקים בישראל לזכות בתמיכה בשטחים ומחוצה להם באמצעות שביתות רעב נחלו בתקופה האחרונה כבר כמה הצלחות, ואל אותה שרשרת מצטרפת כעת חוליה חדשה - הפעם בדמות בילאל דיאב, צעיר בן 27 מאזור ג'נין שכבר 41 יום מסרב לקבל כל סוג של מזון ושתייה.

בארגון "רופאים לזכויות אדם" ציינו כי דיאב מוחזק במעצר מינהלי מאז אוגוסט 2011 בגין פעילות בשורות הג'יהאד האיסלאמי ומסרו בשמו כי גילה נכונות לקבל עירוי נוזלים לדמו - אך ורק אם יועבר לאשפוז בבית חולים אזרחי הממוקם מחוץ למתקני הכליאה. חברי הארגון עתרו לבג"ץ בבקשה להתיר לבקרו במקום שבו הוא מקבל טיפול, וציינו כי מצבו "מדאיג מאוד".

ההתפתחויות סביב שביתת הרעב של דיאב באה אחרי שבתחילת החודש גורשה לרצועת עזה הנא שלבי, עצירה פלסטינית גם היא מאזור ג'נין, שנקטה באותם צעדי מחאה וסירבה לקבל מזון ושתייה במשך 43 ימים.

מי שהחל את שרשרת שביתות הרעב הוא חאדר עדנאן, שהיווה מודל לחיקוי לכל הבאים אחריו. הוא נקט בצעד המחאה לאורך 66 ימים, כשסכנה מהותית נשקפה לחייו. לבסוף הוא הפסיק זאת בזכות סיכום בין עורכי דינו לבין גורמים במערכת הביטחון. כמו היתר, גם עדנאן היה מעורב בפעילות בג'יהאד האיסלאמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת