צה"ל מציג: דוגלי כשר לפסח לכלבים

אפשר להירגע: גם בעלי החיים בצה"ל אוכלים כשר. אחרי הכשרת המטבחים בצה"ל, גם בעלי החיים בשירות הצבא זוכים לאוכל כשר. המזון, שמורכב בעיקר מתירס ועמילנים, לא מכיל חיטה ועומד בקריטריוני ההלכה של הרבנות הצבאית הראשית. ומי יהנה ממנו: כלבי יחידת עוקץ, כלבי האבטחה בחיל האוויר וגם לאמות

כלב ביחידת עוקץ, ארכיון (חדשות 2)

מתברר שלא רק חיילי צה"ל צועדים על קיבתם מלאת המצות והקניידלך, גם לבעלי-החיים של צה"ל סופק השנה מזון כשר. המזון, שמורכב בעיקר מתירס ועמילנים, אינו מכיל חיטה ועומד בקריטריוני ההלכה של הרבנות הצבאית הראשית, ויחד עם זאת ערכיו התזונתיים מותאמים לבעלי-החיים, ולא פוגמים בתפקודם ובבריאותם, כפי שפורסם באתר צה"ל.

"מתוך המגוון הרחב של בעלי-החיים בצה"ל, אפשר לומר ש-99% מתוכם אוכלים מזון כשר לפסח", סיפר ראש מדור כשרות במרכז המזון, הרב רס"ן אשר לנדאו. התהליך של סיפוק המזון הכשר לחי בצבא התחזק בחמש השנים האחרונות, ובין החיות שניזונות ממנו ניתן למצוא את כלבי יחידת "העוקץ", כלבי האבטחה של חיל האוויר, ואפילו לאמות שמשמשות לסחיבת משקלים.

על "דיאטת" הפסח של בעלי-החיים משגיחים הווטרינרים הצבאיים, בכדי לוודא ששום נזק לא ייגרם להם. "ברור לנו שזה מזון שהם לא רגילים אליו, ולכן הם מורגלים אליו בהדרגתיות כשבוע מראש, תוך בדיקה מתמדת לבריאותם", הסביר הרב רס"ן לנדאו, "בהתחלה ניתן ריכוז של כ-20% מהמזון הכשר לפסח והמזון הרגיל, ולאט-לאט ריכוזו גדל". המזון הכשר נחשב לבריא במידה שווה למזונם הרגיל של החיות המחויילות, ונרכש במאות קילוגרמים על-ידי מרכז המזון.

המזון הכשר של בעל-החיים הצה"ליים מאפשר את ההכשר המלא לבסיסים ולמוצבים בהם החיות מוצבות. כך נפתרות סוגיות הלכתיות רבות, ללא פגיעה בתפקוד החיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת