משגיח כשרות זרק את האוכל של הלוחמים - ליל הסדר בוטל

לוחמי גדוד "חרוב" נאלצו לציין את ליל הסדר הזה ללא ארוחת חג, זאת לאחר שמשגיח הכשרות הורה להשליך לפח את האוכל שחומם בטעות לאחר כניסת החג. החיילים, ששבו לבסיסם מפעילות מבצעית, נאלצו להסתפק במצות ונקניק. צה"ל: הנגד שחימם את האוכל יועמד לדין

מתברר שליל הסדר האחרון לא היה שמח ומשביע עבור כולם. לוחמי גדוד "חרוב" נאלצו לאכול בערב החג רק מצות ונקניק, לאחר שמשגיח הכשרות הורה להשליך את הארוחה החגיגית לפח. הסיבה: טבח חימם את הארוחה לאחר כניסת החג - כך חשפה כתבת קול ישראל לענייני צבא, כרמלה מנשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הפרסום, לוחמי הגדוד מחטיבת כפיר הגיעו לערב החג עייפים למדי אחרי שסיימו פעילות מבצעית, והתכוננו לקבל ארוחה חגיגית כיאה למסורת, אלא שלמרבה הפתעתם כלל לא היה אוכל על השולחן.

הלוחמים ערכו בירור קצר ואז התברר שבניגוד להנחיות הצבא ובניגוד להלכה, אחד הטבחים בבסיס חימם את האוכל לארוחת הסדר לאחר כניסת החג. משגיח הכשרות שהיה במקום הורה בתגובה לזרוק את האוכל כולו.

לאכזבתם של החיילים, הם נאלצו להסתפק במצות ונקניקים בלבד, במקום ארוחת חג עשירה ומפנקת. הורי החיילים אף סיפרו כי הלוחמים, ששבו מפעילות מבצעית, לא חגגו למעשה את הסדר משום שלא היה אוכל על השולחנות.

בצה"ל מאשרים כי הנגד שחימם את האוכל הועמד לדין משום שחרג מפקודות הצבא והפעיל מכשיר חשמלי.