צה"ל תקף חולית משגרי רקטות ברפיח; הפלסטינים: 3 נפצעו

ארגוני הטרור ממשיכים לנסות ולשבש את שגרת חייהם של תושבי הדרום גם בימי חג הפסח. הערב סיכל כלי טיס של חיל האוויר שיגור בדרום הרצועה כשתקף חוליה בדרך לשיגור. על פי דיווחים בעזה, הותקף אופנוע ששלושת הרוכבים עליו נפצעו. טרם ברורה זהותם של הפצועים

תקיפת אופנוע בעזה. צילום ארכיון (רויטרס)

חג הפסח עבר על יישובי הדרום בשקט מתוח, אחרי ירי רקטות הגראד לאילת. עם זאת, נראה כי מהצד הפלסטיני של גדר המערכת נמשכים כל העת המאמצים לשבש את אורחות החיים בישראל. כלי טיס של חיל האוויר תקף חוליית שיגור בדרום רצועת עזה, ומצה"ל נמסר כי סוכל ירי תלול מסלול לעבר שטח ישראל.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה על שלושה נפגעים בדרגות פציעה שונות, אחרי שמכלי הטיס הישראלי נורו לפחות שני טילים ישירות לעבר אופנוע שנסע סמוך לבית ספר הממוקם מצפון-מזרח לעיר רפיח.

תחילה נמצא אחד מרוכבי האופנוע כשהוא פצוע במצב בינוני, וצוותי הצלה שהגיעו לזירה פינו ממנה שני נפגעים נוספים - כולם פונו לטיפול בבית חולים ברפיח. עד כה לא פורסמו שמות הנפגעים, ועל כן טרם אישרו בעזה האם אכן מדובר היה בפעילים של אחד מארגוני הטרור הפועלים ברצועה.

משעל מאיים: נשוב לחטוף חיילים

היום, חצי שנה אחרי יישום עסקת שליט, נשא ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, נאום שבו איים - לראשונה מאז שחרור 1,027 האסירים - לשוב אל אותה הטקטיקה במאבק מול ישראל ולחטוף חיילים נוספים.

"ישראל כפתה עלינו להבין שהדרך היחידה לשחרר את האסירים היא בעסקאות חילופין, כשלוקחים בשבי את החייליהם ומפקדיהם",  אמר משעל בנאום שנשא בדוחא, בירת קטאר. בהתייחסו לסכסוך אמר כי "ישראל רוצה לשדוד את ירושלים מידינו, אולם האתגר שלנו הוא להשיב את ירושלים ולשחרר את אדמותינו הכבושות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת