בכיר פלסטיני מת לאחר עימות עם צה"ל: "התיאום הביטחוני יושעה"

הפלסטינים: זיאד אבו-עין, "שר ההתנחלויות" ברשות, נהרג משאיפת גז מדמיע בעימות עם צה"ל. גורמים בצה"ל: "ככל הנראה מדובר בהתקף לב, הנושא בבדיקה". אבו מאזן השעה את התיאום הביטחוני: "לא נשתוק"

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי הבכיר הפלסטיני זיאד אבו-עין נהרג משאיפת גז מדמיע באזור רמאללה הבוקר (רביעי), במהלך עימותים עם כוחות צה"ל בהפגנה נגד פעילות של כוחות ישראלים במקום. ברשות הפלסטינית הפסיקו בשל כך את התיאום הביטחוני עם ישראל, והכריזו על שלושה ימי אבל לאומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

(רויטרס)

אבו-עין החזיק בתיק ההתנחלויות ברשות הפלסטינית ועסק במעקבים אחר הבנייה בשטחים. מצה"ל נמסר כי "הנושא נמצא בבדיקה". בתגובה על האירוע, אומרים מקורות פלסטינים כי אבו מאזן משעה את התיאום הביטחוני עם ישראל.

אילוסטרציה (רויטרס)

זמן קצר אחרי המקרה, מיהר אבו מאזן להגיב לאירוע ואמר כי לא יעבור על כך לסדר היום. "התקיפה האכזרית שהובילה למותו של לוחם החופש וחבר הפת"ח היא מעשה ברברי בלתי נסבל. ננקוט בכל האמצעים הדרושים". בשנת 1979 היה אחראי אבו-עין לרצחיתם של שני הנערים בועז להב (14) ודוד לנקרי (16) בטבריה. הוא שוחרר בעסקת ג'יבריל ונחשב מקורב למרואן ברגותי.

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס לפני מותו, אמר השר הפלסטיני על ישראל כי "הם מתקיפים אותנו, זה טרור של הכיבוש, זה צבא של טרור שמפעיל טרור נגד העם הפלסטיני. אנו באים לאדמה שלנו כדי לשתול עצי זית והם תוקפים אותנו מהרגע הראשון, אף אחד לא זרק אבן, כך פועל צבא הכיבוש".