שרידי גראד נוסף אותרו באילת; הערכה: 2 טילים נורו מסיני על העיר

במערכת הביטחון נמשך איסוף המידע אודות שיגור הגראד לעבר אילת שלשום, אך הבוקר אותרו שרידים של טיל גראד נוסף באזור העיר. ההערכה: 2 טילים נורו מסיני. סריקות המשטרה נמשכו בגלל טענות תושבי העיר כי שמעו יותר מפיצוץ אחד

האם נורו על אילת מסיני שני טילי גראד - ולא אחד? שרידי טיל נמצאו הבוקר באזור באילת, וההערכה היא כי מדובר בטיל נוסף ששוגר לעבר העיר הדרומית מחצי האי סיני. במשטרה קיימו ביומיים האחרונים חיפושים נרחבים אחרי שרידי טילים נוספים, בעקבות תלונות התושבים על מספר פיצוצים שנשמעו באזור.

בינתיים, ממשיכים במערכת הביטחון לאסוף מידע על כוונת גורמי טרור בסיני לנסות ולהוציא לפועל פיגועים נוספים בתוך גבולות ישראל ומחוצה להם. על רקע ההתפתחויות, נשא שלשום הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ נאום דרמטי ותקיף במיוחד, בו התייחס לראשונה גם לפיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם.

הרמטכ"ל שיגר מסר מאיים לעבר האחראים להסלמה ורמז לקשר ישיר בין גורמי הטרור בסיני לבין הנהגת חמאס בעזה ואירן על זרועותיה השונות. בנאום שנשא בטקס שנערך לכבוד קצינים מצטיינים בצה"ל, אמר גנץ כי האירועים הלילה הם "פעולת איבה שאחראים לה ארגוני הטרור בסיני, שאנו רואים בה חמורה ביותר".

בהמשך לאיומים שהשמיעו במהלך היום בכירי במערכת הביטחון וכן ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו, הזהיר גנץ כי "מי שינסה את כוחנו, מקרוב או מרחוק, ימצא עצמו מול צבא עוצמתי ומתוחכם הנכון להגן על ישראל ולהכריע את אויביה. גם בהסלמה האחרונה גרמה תגובתנו נזק כבד לארגוני הטרור".

"אנו יודעים מה מקורם של הפיגועים"

על החשש מפני פיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי תבל, אמר הרמטכ"ל: "היינו עדים בזמן האחרון לפעולות טרור במקומות אחרים בעולם שגבו את חייהם של יהודים חפים מפשע על לא עוול בכפם - לבד מהיותם יהודים".

בדברים שכיוון לאחראים לאותם האירועים אמר גנץ: "אנו יודעים מהו מקורם של הפיגועים הללו. על המתכננים והמשלחים לדעת כי בין אם ברצועת עזה, בלבנון או בכל מקום אחר - זרועה הארוכה של מדינת ישראל משגת בסופו של דבר את כל מי שמבקש לפגוע בנו".

גם ראש אגף המודיעין, אלוף אביב כוכבי, התייחס לירי על אילת. "למעלה מעשר תשתיות טרור בסיני נחשפו וסוכלו בחודשים האחרונים", אמר האלוף כוכבי בטקס סיום קורס קציני מודיעין.

ראש אמ"ן התייחס למתיחות בגבול הדרום, ואמר כי סיני נחשב לאחד המקומות בו גוברים הסיכונים לישראל. "ארגוני הטרור ממשיכים להתבסס בו ולחזק את אחיזתם", לדבריו. "הירי לאילת, שבוצע מסיני, אינו אלא ביטוי לשינוי המהותי שעובר המרחב. כלמודי ניסיון, יהיה עלינו להתכונן לזירות החדשות, להתגברות האיומים ולחוסר היציבות הביטחונית שתאפיין את האזור בשנים הקרובות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת