הפתעה לחייל הבודד: אמו ואחותו הגיעו לליל הסדר

שנתיים עברו מאז פגש אלכסיי, חייל מצטיין מחיל הים, את אמו ואחותו. יחד עם עוד כ-400 חיילים בודדים הגיע אלכסיי למתקן הנופש בגבעת אולגה כדי לערוך את ליל הסדר, אבל השנה - יחד עם משפחתו שהוטסה בהפתעה לישראל. "לא רוצה להתנתק מהם, חשבתי שעובדים עליי", סיפר

אלכסיי יחד עם בני משפחתו, הרמטכ"ל וראש ה ("אירוע בקליק": צילום והפקת אירועים)

כמדי שנה, הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לטקס הרמת כוסית לכבוד הפסח עם כ-400 חיילים בודדים, המתארחים במתקן הנופש בגבעת אולגה. במהלך הטקס, שאורגן על ידי האגודה למען החייל, ציפתה הפתעה מרגשת לאחד מהחיילים.

ראש הממשלה נתניהו קרא במהלך הטקס לאלכסיי, לוחם מצטיין בחיל הים, שסיפר לרה"מ כי לא ראה את אמו ואחותו מזה כשנתיים. ברגע הזה, הועלו לבמה במפתיע בני משפחתו שהוטסו לארץ במימון האגודה למען החייל וארגון ABSI צרפת, על מנת לחגוג את ליל הסדר וחג הפסח עם בנה.

"לא ידעתי מכלום, ממש הפתיעו אותי. אני כל כך מתרגש, לא היה לי אפילו מושג", אמר החייל המופתע, "נכנסתי לשוק, הסתובבתי חזרה, חשבתי שעובדים עלי. לא ראיתי אותן מלא זמן. אחותי הקטנה עדיין בזרועותי, לא רוצה להתנתק ממני. אני רוצה להגיד תודה לכל מי שעזר לי במפגש הזה".

"אנו מעריכים את התרומה הייחודית שלכם. להיות חייל בודד זה לא להיות לבד, אתם המשפחה של כולנו", כך אמר ראש הממשלה לחיילים. אגב, במהלך הטקס חשף יו"ר האגודה למען החייל אביגדור קהלני, כי נתניהו היה חייל בודד בעצמו.

זו השנה ה-11 בה מתקיים ליל סדר מרכזי לחיילים בודדים בצה"ל, שייערך השנה בראשות ראש אכ"א אורנה ברביאי ומפקדים בכירים נוספים. 400 החיילים שמתארחים במתקן השנה לכבוד הפסח מגיעים מ-30 מדינות שונות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת