חשד בצה"ל: פקידה במרפאה צבאית מכרה ימי ג' תמורת ביצי קינדר

חקירה משותפת של המשטרה הצבאית החוקרית ומשטרת ישראל, העלתה חשד כי רופאים במרפאה צבאית בבאר-שבע לקחו שוחד כספי מחיילים בתמורה לימי מחלה (גימ"לים). בפרשה נעצרה גם פקידה החשודה כי חתמה על ימי גימ"ל בתמורה לביצי שוקולד של חברת "קינדר"

חשד: גימ"לים תמורת קינדר (AP)

שוקולד תמורת גימ"לים? היחידה הארצית לחקירת פשיעה כלכלית (יאל"כ) וחוקרי המשטרה הצבאית בודקים חשד לפיו צוות רפואי במרפאה בבאר-שבע, שהוסמכה על ידי צה"ל להעניק שירות רפואי לחיילים, עסק בסחר בימי מחלה (גימ"לים) תמורת שוחד כספי. על פי החשד, השוחד כלל גם ממתקים שקיבלה הפקידה במרפאה מהחיילים, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". 

על פי החשד, רופאים המשרתים במרפאה מכרו שלושה ימי גימ"ל תמורת תשלום של 150 שקלים, והתחלקו ביניהם בכסף. מעדויות החיילים שנחקרו על מעורבותם בפרשה עולה כי בחלק מהמקרים לא הרופאים היו אלה שחתמו על ימי החופשה, אלא אחת הפקידות במרפאה, שאף קיבלה שוחד מיוחד במינו מהחיילים - ממתקים דוגמת ביצי שוקולד של חברת "קינדר".

בפרשה נעצרו מספר חיילים בחשד שהיו מעורבים בסחר בימי המחלה, מתוכם חייל שהשתחרר לפני זמן קצר משירות צבאי. החייל הכחיש את החשדות העומדים נגדו בנוגע למתן ממתקים לפקידה תמורת ימי החופשה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת