לקראת החג: המשטרה העלתה כוננות ברחבי הארץ

שר הביטחון אהוד ברק החליט להטיל סגר מלא על השטחים החל מאמש בחצות ועד למוצאי החג במוצאי שבת. מעבר יותר רק במקרים הומניטריים חריגים. גם המשטרה מתגברת כוחות ברחבי הארץ – הועלתה רמת הכוננות הארצית ויאובטחו בין השאר המקומות הקדושים, אזור החרמון והכנרת

כוננות חג: שר הביטחון אהוד ברק החליט להטיל סגר מלא על השטחים עד למוצאי שבת, עם צאת החג. הסגר הוטל החל מאמש בחצות, כשלפי הודעת המנהל האזרחי יותר מעבר רק במקרים הומניטריים חריגים ובאישור המנהל בלבד.

המשטרה גם היא לא לוקחת סיכונים. שוטרים יתגברו את האבטחה בכניסות לערים, בריכוזי קהל ובמקומות רגישים. מחסומים ניידים ונייחים יוצבו בכניסות והיציאות מהערים, ובמגזר הכפרי תתוגבר האבטחה. תימשך הפעילות שוהים בלתי חוקיים והמסייעים להם. יאובטחו גם כמה מבתי הכנסת.

עוד נמסר מהמשטרה כי מערך הרישוי והאבטחה יערוך ביקורות בעסקים ובפרט בבתי מלון ובמקומות המרכזים קהל רב, כשגם המאבטחים הפרטיים הונחו להגביר את ערנותם. תתוגבר האבטחה במקומות הקדושים וכן במקומות בילוי כמו פארקים ואתרי טבע.

מאחר ועדיין נותר שלג בחרמון ונופשים רבים צפויים להגיע לאזור, מחוז צפון של משטרת התנועה יפקח על התנועה באזור צפון הגולן בכוחות מתוגברים, וכוחות שיטור ימי יערכו סיורים בכנרת שצפויה להיות מלאת נופשים, וקרא גם לאזרחים להיות ערניים לחפצים חשודים ולדווח על אירועים חריגים למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת