הג'יהאד הכריז: "הרגיעה לא תימשך, איומי ישראל לא יעצרו אותנו"

במצרים הכחישו שירי הרקטות על אילת התבצע משטחם, ועד כה לא קיבל על עצמו אף ארגון טרור את האחריות למעשה. למרות זאת, אותת אחד מבכירי הג'יהאד האיסלאמי בעזה כי פעילות הארגון נגד ישראל תימשך: "לא ניכנע, לא ניסוג", הוא הבטיח בעצרת המונים ברצועה

ירי רקטת הגראד לאילת עורר בישראל את החשש שעיר הקיט הדרומית תהפוך למטרה קבועה עבור ארגוני הטרור. הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ נשא נאום שבו העביר למחבלים מסר תקיף והתחייב ש"ידה הארוכה של ישראל תגיע אליהם" בכל מקום שבו הם נמצאים - מה שהתקבל בתגובה מזלזלת בג'יהאד האיסלאמי.

בסבב ההסלמה האחרון בדרום היה הארגון אחראי לעיקר מטחי הרקטות שנורו אל הערים והיישובים בדרום. בכנס שנערך הערב ברצועת עזה על ידי פעיליו איים אחד הבכירים בארגון, השייח' נאפז עזאם, להמשיך במאבק המזוין בישראל - חרף כל האזהרות שהשמיעו ראשי מערכת הביטחון על הסלמה אפשרית של תגובת צה"ל.

"הרגיעה לא תימשך. האיומים של הישראלים לא יעצרו את ההתנגדות ואת התעקשות העם הפלסטיני להשיב על מעשי האלימות שלהם שנעשים באמצעות כלי נשק רבי עוצמה כמו מטוסים, טנקים וטילים", אמר עזאם באירוע - שנערך לזכר ההרוגים בתקיפות צה"ל ברצועה. "ישראל לא תצליח לכפות את עצמה כעובדה מוגמרת באזור ולא תממש את התכניות שלה", הוא הבטיח.

על המצב שבו שרויה ישראל אחרי האירועים בדרום והאחרון שבהם - הירי לעבר אילת - התרברב עזאם ואמר כי "כל הניסיונות של הכיבוש להכריע אותנו נחלו כישלון. רווחת שם כעת בעיקר תחושה של בלבול, למרות כל האמצעים הטכנולוגיים שהם מחזיקים בהם וזורעים בהם הרס המוני ומעשי טבח".

"אנו ממשיכים במאבק ובג'יהאד", קרא בכיר הג'יהאד לקול תשואות ההמון. "אנו דבקים בזכויותינו, לא ניסוג, לא נישבר, לא ניכנע, ולא נקבל את התנאים שישראל מבקשת לכפות עלינו".

גנץ: "צה"ל נכון להכריע את אויביה של ישראל"

בנאום שנשא מוקדם יותר הרמטכ"ל, הזהיר בין היתר כי צה"ל הוא "צבא עוצמתי ומתוחכם הנכון להגן על ישראל ולהכריע את אויביה. גם בהסלמה האחרונה גרמה תגובתנו נזק כבד לארגוני הטרור".

באשר לזהות מבצעי הירי לאילת, שטרם קיבלו על עצמם את האחריות למעשה, אמר: "אנו יודעים מהו מקורם של הפיגועים הללו. על המתכננים והמשלחים לדעת כי בין אם ברצועת עזה, בלבנון או בכל מקום אחר - זרועה הארוכה של מדינת ישראל משגת בסופו של דבר את כל מי שמבקש לפגוע בנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת