צפו: הרובוטים של צה"ל בברכה לחג

לכבוד חג הפסח החליטו ביחידת יהל"ם היוקרתית של חיל ההנדסה הקרבית, לאחל חג שמח לבית ישראל בדרך מקורית. במקום לפרק מטעני חבלה ושאר תפקידים מסווגים, חיילי היחידה הפעילו את הרובוטים המשוכללים שלהם על מנת לאחל חג שמח לכל בית ישראל. צפו באיחול המקורי

ביחידת יהל"ם של זרוע היבשה בצה"ל החליטו לאחל לחיילים חג שמח בצורה ייחודית. הרובוטים של היחידה, המשמשים אותה בשגרה בפעילויות מבצעיות שחלקן מסווגות, התכנסו יחדיו והופעלו מרחוק על מנת לברך את עם ישראל. בסרטון הייחודי שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ניתן לראות את הרובוטים המשוכללים מרכיבים את המשפט "חג פסח שמח".

הרובוט הגדול בסרטון מכונה "אנדרוס", הבינוני "טלון", והאחרון והקטן הוא "איי דרייב". שני הרובוטים הראשונים הם רובוטים של צוותי סילוק פצצות שמאתרות מטענים באמצעות מצלמות וחיישנים. הקטן ביותר הוא רובוט סריקה ותצפית, שמשמש כ"עין" של המפקד לפני שהוא נכנס לבית או מנהרה ובכך מציל חיי אדם, כפי שהיה במבצע "עופרת יצוקה".

הרובוטים של היחידה ייחודיים גם משום שהם משמשים לפעילות תת-קרקעית. רק לאחרונה חנכו ביחידה מתקן אימונים חדש המדמה בית של פעילי טרור בעזה, כולל סליקים, שבו הרובוטים מתאמנים. מי שהפיק את הסרטון הם לוחמי צוות הרובוטיקה של היחידה, כאשר מאחורי כל רובוט בתנועה עומד לוחם שמפעיל אותו מרחוק.

לוחמי היחידה מתגייסים תחילה לחיל ההנדסה, עוברים גיבוש וכך מגיעים ליחידה שנחשבת לאחת הנחשקות בצבא. הלוחמים מתמקצעים במקצועות שונים, ביניהם גם הפעלת רובוטים בשדה הקרב ובשטחי אויב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת