הרמטכ"ל במסר תקיף: נגיע למפגעים בכל מקום

על רקע הפיגועים נגד מטרות ישראליות יהודיות בעולם וירי הגראד מסיני, נשא הערב הרמטכ"ל נאום דרמטי ותקיף: "בין אם ברצועת עזה, בלבנון או בכל מקום אחר - זרועה הארוכה של מדינת ישראל משגת בסופו של דבר את כל מי שמבקש לפגוע בנו". צפו בדבריו

בשעות שחלפו מאז התפוצצות רקטת הגראד הלילה באילת הצטבר במערכת הביטחון מידע על כוונת גורמי טרור בסיני לנסות ולהוציא לפועל פיגועים נוספים בתוך גבולות ישראל ומחוצה להם. על רקע ההתפתחויות, נשא הערב הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ נאום דרמטי ותקיף במיוחד, בו התייחס לראשונה גם לפיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם.

הרמטכ"ל שיגר מסר מאיים לעבר האחראים להסלמה ורמז לקשר ישיר בין גורמי הטרור בסיני לבין הנהגת חמאס בעזה ואירן על זרועותיה השונות. בנאום שנשא הערב בטקס שנערך לכבוד קצינים מצטיינים בצה"ל, אמר גנץ כי האירועים הלילה הם "פעולת איבה שאחראים לה ארגוני הטרור בסיני, שאנו רואים בה חמורה ביותר".

בהמשך לאיומים שהשמיעו במהלך היום בכירי במערכת הביטחון וכן ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו, הזהיר גנץ כי "מי שינסה את כוחנו, מקרוב או מרחוק, ימצא עצמו מול צבא עוצמתי ומתוחכם הנכון להגן על ישראל ולהכריע את אויביה. גם בהסלמה האחרונה גרמה תגובתנו נזק כבד לארגוני הטרור".

"אנו יודעים מה מקורם של הפיגועים"

על החשש מפני פיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי תבל, אמר הרמטכ"ל: "היינו עדים בזמן האחרון לפעולות טרור במקומות אחרים בעולם שגבו את חייהם של יהודים חפים מפשע על לא עוול בכפם - לבד מהיותם יהודים".

בדברים שכיוון לאחראים לאותם האירועים אמר גנץ: "אנו יודעים מהו מקורם של הפיגועים הללו. על המתכננים והמשלחים לדעת כי בין אם ברצועת עזה, בלבנון או בכל מקום אחר - זרועה הארוכה של מדינת ישראל משגת בסופו של דבר את כל מי שמבקש לפגוע בנו".

גם ראש אגף המודיעין, אלוף אביב כוכבי, התייחס מוקדם יותר היום לירי על אילת. "למעלה מעשר תשתיות טרור בסיני נחשפו וסוכלו בחודשים האחרונים", אמר האלוף כוכבי בטקס סיום קורס קציני מודיעין.

ראש אמ"ן התייחס למתיחות בגבול הדרום, ואמר כי סיני נחשב לאחד המקומות בו גוברים הסיכונים לישראל. "ארגוני הטרור ממשיכים להתבסס בו ולחזק את אחיזתם", לדבריו. "הירי לאילת, שבוצע מסיני, אינו אלא ביטוי לשינוי המהותי שעובר המרחב. כלמודי ניסיון, יהיה עלינו להתכונן לזירות החדשות, להתגברות האיומים ולחוסר היציבות הביטחונית שתאפיין את האזור בשנים הקרובות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת