ראש אמ"ן: יותר מ-10 תאי טרור פעלו בסיני - ופורקו

אחרי ראש הממשלה ושר הביטחון, גם ראש אמ"ן מתריע מפני סכנת הטרור האורבת בחצי האי סיני. "למעלה מעשר תשתיות טרור בסיני נחשפו וסוכלו בחודשים האחרונים", אמר הערב האלוף אביב כוכבי בטקס סיום קורס קציני מודיעין. "ארגוני הטרור ממשיכים להתבסס בסיני ולחזק את אחיזתם"

רקטת הגראד שהתפוצצה הלילה באילת, כך נראה, לא הייתה מקרית: ראש אמ"ן אומר הערב כי חצי האי הפך בשנה החולפת לזירת טרור בו פועלים גורמים עוינים לישראל. "למעלה מעשר תשתיות טרור בסיני נחשפו וסוכלו בחודשים האחרונים", אמר האלוף אביב כוכבי בטקס סיום קורס קציני מודיעין.

ראש אמ"ן התייחס למתיחות בגבול הדרום, ואמר כי סיני נחשב לאחד המקומות בו גוברים הסיכונים לישראל. "ארגוני הטרור ממשיכים להתבסס בו ולחזק את אחיזתם", אמר האלוף כוכבי. "הירי לאילת, שבוצע מסיני, אינו אלא ביטוי לשינוי המהותי שעובר המרחב. כלמודי ניסיון, יהיה עלינו להתכונן לזירות החדשות, להתגברות האיומים ולחוסר היציבות הביטחונית שתאפיין את האזור בשנים הקרובות".

שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל בני גנץ וראשי מערכת המודיעין והביטחון קיימו בצהריים הערכת מצב בעקבות ירי הגראד הלילה על אילת. בדיון אמר ברק כי מדובר באירוע חמור, והבהיר כי "ישראל תפגע באנשים שירו לעבר אילת וניסו לפגוע באזרחי ישראל. המצב הביטחוני בסיני מחייב אותנו לסוג אחר של התמודדות".

נתניהו: "נטפל גם במפגעים מסיני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום אף הוא לירי הלילה על אילת והבהיר כי ישראל תפגע גם בגורמי טרור שיפעלו בסיני. "נפגע באלו שבאים לפגוע בנו", אמר נתניהו בכנס במלאת 40 שנה למבצע בסנה. 

האלוף כוכבי. "סכנה בסיני" (חדשות 2)

ראש הממשלה אמר בעקבות הגראד שנפל בשכונת מגורים באילת: "אנחנו מזהים זמן רב שסיני הופכת לשטח שיגור טילים כנגד אזרחים במדינת ישראל. הקמנו גדר, ונטפל גם בפעילים. אנחנו נפגע באלו שבאים לפגוע בנו במשלחיהם".

נתניהו הוסיף והתייחס בצורה עקיפה גם לתכנית הגרעין האירנית: "ההחלטה על מחיר הפעולה, או יותר מכך, ההחלטה על אי פעולה היא החלטה שמנהיגים צריכים לקבל. זה גם כולל את הטרור האולטימטיבי - הטרור הגרעיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת