מצרים מכחישה: הגראד לא נורה משטחנו, המצב הביטחוני בסיני מצוין

בחצי האי סיני, שהפך לשטח המועד לפורענות מאז נפילת מובארק, מכחישים בתוקף את הדיווחים בישראל לפיהם הגראד שנורה הלילה על אילת - שוגר מסיני. "הירי לא בוצע מסיני, המצב הביטחוני במחוז מצוין", אמר מנהל גופי הביטחון בחצי האי והוסיף: "בודקים את כל הבאים והיוצאים אל ומסיני"

במצרים מכחישים את הטענות בישראל לפיהן טיל הגראד שהתפוצץ הלילה באילת נורה משטחי סיני. בהתייחסות ראשונה של גורם מצרי רשמי לדיווחים, טוען מחמוד אל-חפנאווי, מנהל גופי הביטחון בסיני כי אין שחר לטענות. "הירי לא בוצע מסיני, המצב הביטחוני במחוז מצוין", אמר.

"אנחנו בודקים את כל הבאים והיוצאים אל ומסיני", הבהיר אל-חפנאווי והוסיף: "אנחנו מונעים מחשודים או מגורמי טרור להיכנס לחצי האי סיני". לדבריו, סיורים של גורמי ביטחון מטעם משרד הפנים מתנהלים 24 שעות ביממה לכל אורך הדרכים באזור, וזאת "על מנת להשיב את הסדר הביטחוני בסיני".

במצרים מתחו היום ביקורת חריפה על ישראל, ושבו וטענו כי היא מפיצה שמועות שווא וטענות חסרות בסיס על המתרחש בסיני, וזאת על מנת לפגוע במכוון בתיירות המצרית. מושל מחוז סיני ח'אלד פודה, אמר היום כי אין מדובר בטענות חדשות של ישראל, וכי היא נוהגת לחזור עליהן פעמים רבות.

שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל בני גנץ וראשי מערכת המודיעין והביטחון קיימו בצהריים הערכת מצב בעקבות ירי הגראד הלילה על אילת. בדיון אמר ברק כי מדובר באירוע חמור, והבהיר כי "ישראל תפגע באנשים שירו לעבר אילת וניסו לפגוע באזרחי ישראל. המצב הביטחוני בסיני מחייב אותנו לסוג אחר של התמודדות".

נתניהו: "נטפל גם במפגעים מסיני" 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לירי הלילה על אילת והבהיר כי ישראל תפגע גם בגורמי טרור שיפעלו בסיני. "נפגע באלו שבאים לפגוע בנו", אמר נתניהו בכנס במלאת 40 שנה למבצע בסנה. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

ראש הממשלה אמר בעקבות הגראד שנפל בשכונת מגורים באילת: "אנחנו מזהים זמן רב שסיני הופכת לשטח שיגור טילים כנגד אזרחים במדינת ישראל. הקמנו גדר, ונטפל גם בפעילים. אנחנו נפגע באלו שבאים לפגוע בנו במשלחיהם".

נתניהו הוסיף והתייחס בצורה עקיפה גם לתכנית הגרעין האירנית: "ההחלטה על מחיר הפעולה, או יותר מכך, ההחלטה על אי פעולה היא החלטה שמנהיגים צריכים לקבל. זה גם כולל את הטרור האולטימטיבי - הטרור הגרעיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת