ראש הממשלה נתניהו על הירי לאילת: "נטפל גם במפגעים מסיני"

במערכת הביטחון חששו מתרחיש לפיו סיני הופך שטח לשיגור טילים, אך לא הופתעו ממנו. "נפגע באלו שבאים לפגוע בנו וגם במשלחיהם", אמר נתניהו בכנס במלאת 40 שנה למבצע סבנה. ברק: "הגראד הוכיח שהטרור נמשך"

על רקע המצב הביטחוני הרגיש בדרום, לקחו הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק חלק בכנס לציון 40 שנה למבצע סבנה. נתניהו התייחס לירי לעבר אילת והדגיש: "נפגע באלו שבאים לפגוע בנו". את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

ראש הממשלה אמר בעקבות הגראד שנפל בשכונת מגורים באילת: "אנחנו מזהים זמן רב שסיני הופכת לשטח שיגור טילים כנגד אזרחים במדינת ישראל. הקמנו גדר, ונטפל גם בפעילים. אנחנו נפגע באלו שבאים לפגוע בנו במשלחיהם".

נתניהו הוסיף והתייחס בצורה עקיפה גם לתכנית הגרעין האירנית: "ההחלטה על מחיר הפעולה, או יותר מכך, ההחלטה על אי פעולה היא החלטה שמנהיגים צריכים לקבל. זה גם כולל את הטרור האולטימטיבי - הטרור הגרעיני".

ברק: "הגראד הוכיח שהטרור נמשך"

נתניהו, שלקח חלק במבצע סבנה, סיפר על התנהלות המבצע ועל הרגעים בהם נפצע מירי כוחותינו. "כולנו יודעים הרבה מאוד על מה שאנשים כאן תרמו, ועל המורשת שהם מנסים לשמר והיא חשובה", הדגיש נתניהו בפתח דבריו. "כל שם פה חובק סיפור שלם של עשייה ותרומה לביטחון המדינה", הוסיף.

"מהצד של המבצעים היה רצון לבצע, שאיפה בלתי מתפשרת בתנאי בלתי וודאות עם אילתורים ועם נכונות להסתכן אבל להשיג את היעד, זה הדבר שאנחנו מכירים אותו והוא מאפיין את צה"ל לדורותיו - דבר קריטי להצלחה", הסביר נתניהו.

במהלך נאומו של שר הביטחון, הוא שיחזר את מבצע החילוץ הנועז שביצעה סיירת מטכ"ל, בזמן שכיהן כמפקד היחידה. בנוסף, התייחס גם הוא לירי לעבר אילת ואמר: "בשלב הזה אנחנו לא יודעים מי עומד מאחורי הירי, אבל המשמעות של זה חמורה. זו הוכחה נוספת וכואבת שעניין הטרור לא נגמר. אני מניח שתוך שעות או ימים ספורים נדע בדיוק מה עומד מאחורי הארגון הזה. נלמד לחשוב ואז נגיב".

מבצע סבנה נערך במאי 1972, לאחר חטיפת מטוס נוסעים שיצא מבריסל על ידי מחבלים. צוות של סיירת מטכ"ל הצליח לבסוף להשתלט על המטוס ולחלץ את הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת