ראש העיר: "לא ישבשו לתושבי אילת את החיים"

למרות ירי הגראד הלילה לעבר אילת, בעיר מדגישים כי שגרת החיים לא תיפגע. ראש העיר מנסה להרגיע את הרוחות וטוען כי מדובר באירוע "חד פעמי" וכי עד כה לא נרשמו ביטולים לקראת החג בבתי המלון. "גורמי הביטחון עושים את העבודה שלהם, הכל מתנהל כסדרו ואין לחץ", הדגיש

לאחר ירי הגראד הלילה לעבר אילת - בעיר מנסים לשמור על שגרת החיים: ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי טוען היום כי המבקרים שתכננו להגיע לקראת החג לא יירתעו: " מניסיוני אני יכול להגיד שלא יהיו ביטולים, תושבי מדינת ישראל מגיבים טוב לתופעות כאלו".

בריאיון הבוקר לערוץ החדשות שיחזר הלוי את אירועי הלילה: "היתה הודעה על רעש גדול שנשמע בעיר. זאת היתה הפתעה, לא היה מידע מקדים. אני יודע שנשמע פיצוץ אחד מתגלגל ולא מדובר במטחים, מדובר בגראד אחד שאותר, גורמי הביטחון עושים את העבודה שלהם. שגרת העיר נמשכת, הכל מתנהל כסדרו ואין לחץ".

ראש העיר התייחס למצב הביטחוני בגזרה והדגיש: "אנחנו ניכנס לתדרוך ב-11:00 ואני אבקש שמעבר למעגלי האבטחה כמקובל, שהשגרה תהיה שגרה ולא נצטרך לשבש את סדר חיינו. אנחנו יודעים שהירי הוא מגזרת סיני והאזור המדויק נבחן. בין ישראל והריבון במצרים מתנהלות שיחות כדי שתופעות אלו יהיה חד פעמיות".

"אנחנו נערכנו וערוכים לקלוט את עשרות אלפי אורחים שבאים לחגוג את פסח. כרגע אין שום ביטולים ויש בקשה להתארח באילת", מבהיר הלוי. "מניסיוני אני יכול להגיד שלא יהיו ביטולים, תושבי מדינת ישראל מגיבים טוב לתופעות כאלו. על כך ראויים התושבים להרבה מאוד הערכה ואני גאה בהם".

המשטרה העלתה את הרמת הכוננות

רקטת גראד נורתה לעבר העיר, והתפוצצה בשטח פתוח במערב העיר. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות האירוע ועל רקע חג הפסח, במשטרת ישראל העלו את רמת הכוננות לרמה אחת לפני הגבוהה ביותר בכל הארץ. הבוקר יקיים הרמטכ"ל הערכת מצב עם אלוף פיקוד דרום ובכירים נוספים.

סמוך לשעה חצות דיווחו תושבים רבים באילת על מספר פיצוצים עזים שנשמעו בעיר. כוחות משטרה וצבא גדולים פתחו בסריקות נרחבות בחיפוש אחר מקום הנפילה. כשעה לאחר הדיווח הראשוני נמצאו שרידי רקטת גראד בשכונת שחמון.

"חבלנים שלפו את הרקטה מעומק האדמה", סיפר הלילה לחדשות 2 באינטרנט דובר משטרת אילת ליאור בן-סימון. "נכון לרגע זה אין כל שינוי בהנחיות לתושבים. העיר ממשיכה בשגרה, בהכנות לחג הפסח ולקליטת הנופשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת