איפה חוגג הרמטכ"ל את הסדר?

כמה שוקולד צריך בשביל 70,000 ק"ג של מצות? צה"ל נערך לספק מצרכים לחיילים שיחגגו את ליל הסדר בבסיסים, במחנות ובמוצבים ורכש תפריט מיוחד ועשיר. יחד עם החיילים שלא יציינו את החג בביתם, גם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, שיחגוג את הסדר עם חיילי גדוד "אפעה" של חטיבת הצנחנים

בימים אלה, הולכות ונשלמות ההכנות ביחידות צה"ל השונות לקראת ליל הסדר וחופשת חג הפסח. בליל החג יסבו לשולחן החג ויחגגו את ליל הסדר חיילים ומפקדים בעשרות בסיסי ומוצבי צה"ל, בחילות היבשה, האוויר והים. הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, ייסוב בליל הסדר עם לוחמי גדוד "אפעה" של חטיבת הצנחנים.טרם כניסת החג, ייפגש הרמטכ"ל עם 400 החיילים והחיילות הבודדים העורכים את הסדר בכפר הנופש של האגודה למען החייל בגבעת אולגה, וירים עמם כוסית לרגל החג. ליל הסדר לחיילים הבודדים, המתקיים זו השנה ה-11 ברציפות, נערך ע"י האגודה למען החייל וארגון A.B.S.I בשיתוף חיל החינוך והנוער ואגף כוח האדם. זאת, כחלק ממחויבותו של צה"ל לדאוג באופן מיוחד לחיילים הבודדים, שעלו לארץ להשתתף במאמץ ההגנה על מדינת ישראל, אשר במידה רבה רואים בצה"ל את ביתם ומשפחתם. על מנת לסייע לחיילים בודדים ולחיילים ממשפחות קשות יום יחלקו מפקדי צה"ל תווי חג על סך 250 שקלים תרומת ידידי האגודה למען החייל בקנדה.מרכז המזון של צה"ל נערך לספק לבסיסים, המחנות והמוצבים תפריט מיוחד ועשיר לליל הסדר הכולל פרטי מזון, מצות ויין לצורך קיום סדר פסח כהלכתו.

כמה שוקולד צריך בשביל 70,000 ק"ג של מצות?

לקראת החג רכש צה"ל 70,000 ק"ג מצות, 8,000 ק"ג של דג נסיכת הנילוס, קציצות דג ממולא, 3,500 ק"ג צלי בקר, 9,000 ק"ג ירכי עוף, 7,200 ק"ג קמח מצות, 16,000 בקבוקי מיץ ענבים ועוד. לקינוח יסופקו 9,500 ק"ג עוגות שיש ושוקולד.החיילים אשר יחגגו את ליל הסדר בעמדות השמירה ובמוצבים ייהנו אף הם מארוחה חגיגית שתגיע ישירות אל העמדות. כמו כן, יקבלו החיילים "ערכת סדר אישית" על מנת שיוכל כל חייל לערוך את הסדר כהלכתו. במקביל, משלימה הרבנות הצבאית הראשית את הכשרת המטבחים והיחידות, במסגרת "מבצע פסח" בו נציגי הרבנות הצבאית, בתגבור אנשי מילואים של ענף כשרות, מגיעים לכלל יחידות צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת