דיווח: ישראל תפעל להרחבת טווח כיפת ברזל ל-250 קילומטרים

בישראל ממשיכים לפעול למען מיגון ישראל מטילים. גורם ישראלי טוען כי יעשה ניסיון להרחיב את טווח "כיפת ברזל" ל-250 קילומטרים, וכך להוריד את מספר הסוללות המוצבות ברחבי ישראל

פחות סוללות - בטווח רחב יותר. ארכיון (רויטרס)

ישראל ממשיכה לשפר את יכולות ההגנה מטילים: סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ישראל תרחיב את טווח מערכת "כיפת ברזל" עד 250 קילומטרים. הסיבה: הגדלת הטווח תאפשר להציב פחות סוללות.

גורם ישראלי סיפר לסוכנות הידיעות, כי עם הרחבת טווח הירי של "כיפת ברזל" יהיה ניתן להפחית במספר הסוללות שתכננו להציב ברחבי הארץ שעומד על 13-14. ההחלטה הגיעה בעקבות מצבה הכלכלי של ארה"ב והחשש מהקטנת הסיוע לשיראל.

בשנת 2011 אישר הקונגרס האמריקני להעביר סכום של 205 מיליון דולר לשם מימון סוללות כיפת ברזל. נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס לאחרונה לנושא וציין כי יבחן גובה מימון סביר לסוללות נוספות. ישראל הציבה עד כה בשטח ישראל שלוש סוללות, שסייעו לסלום את מתקפות הירי האחרונות מרצועת עזה לעבר הדרום. על פי מערכת הביטחון יש בצורך ב-13 או 14 סוללות כדי לאפשר מיגון בכל החזיתות.

הבכיר הישראלי מדגיש כי פריסה רחבה זו יכולה להיחסך אם יעשו שיפורים מתאימים ביכולות "כיפת ברזל". עלות הרחבת הטווח של המערכת והשיפורים הנוספים הדרושים מגיע לעשרות מיליוני דולרים. סוכנות הידיעות מדווחת כי כיום יכולה "כיפת ברזל" ליירט טילים בטווחים של בין חמישה לשבעה קילומטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת