רגע לפני ערב החג: גראד באילת

רקטת הגראד התפוצצה סמוך לחצות בשכונת מגורים בעיר, אך לא גרמה לנפגעים או לנזק. על פי ההערכות, היא נורתה משטח סיני. במשטרה העלו את רמת הכוננות בכל הארץ לרמה אחת מתחת לגבוהה ביותר

תקרית ביטחונית חריגה הלילה באילת: רקטת גראד נורתה לעבר העיר, ככל הנראה מכיוון סיני, והתפוצצה בשטח פתוח במערב העיר. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות האירוע ועל רקע חג הפסח, במשטרת ישראל העלו את רמת הכוננות לרמה אחת לפני הגבוהה ביותר בכל הארץ. הבוקר יקיים הרמטכ"ל הערכת מצב עם אלוף פיקוד דרום ובכירים נוספים.

סמוך לשעה חצות דיווחו תושבים רבים באילת על מספר פיצוצים עזים שנשמעו בעיר. כוחות משטרה וצבא גדולים פתחו בסריקות נרחבות בחיפוש אחר מקום הנפילה. כשעה לאחר הדיווח הראשוני נמצאו שרידי רקטת גראד בשכונת שחמון.

"חבלנים שלפו את הרקטה מעומק האדמה", סיפר הלילה לחדשות 2 באינטרנט דובר משטרת אילת ליאור בן-סימון. "נכון לרגע זה אין כל שינוי בהנחיות לתושבים. העיר ממשיכה בשגרה, בהכנות לחג הפסח ולקליטת הנופשים".

תושב העיר אילת המתגורר בקרבת מקום סיפר כי הפיצוץ העז העיר אותו ואת בני משפחתו. "זה היה פיצוץ לא שגרתי, התעוררתי מיד, וגם אשתי והילדים התעוררו. הטלפונים התחילו לצלצל ושמענו סירנות בחוץ". שכונת שחמון ברובע 6 במערב אילת מאוכלסת באופן חלקי בלבד. רוב המבנים בשכונה מצויים בשלבי בנייה.

בעקבות הדיווחים על מספר פיצוצים, במשטרת אילת פתחו הבוקר בסריקות נוספות בעיר במטרה לחפש ולאתר נפילות נוספות. גורמים בעירייה ובמשטרה צפויים לקיים בבוקר הערכת מצב מיוחדת, בשל האירוע החריג שהתרחש כיממה וחצי לפני ליל הסדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת