4 שנות מאסר לקצין מג"ב שהבריח ביצים מהשטחים

עונש חמור במיוחד נגזר על קצין מג"ב לשעבר שהבריח עם חברו ביצים לישראל. הקצין, נידון ל-4 שנות מאסר, לאחר שנהג להעביר את הביצים בפעמים שונות כשהוא לובש מדים. בגזר הדין ציין השופט: "העבירות מחייבות הטלת מאסרים ממושכים"

קצין מג"ב הבריח אלפי ביצים. ארכיון (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום במסגרת הסדר טיעון, ארבע שנות מאסר על קצין מג"ב לשעבר שהבריח עם חברו אלפי ביצים לתוך שטח ישראל. הקצין, נהג ללבוש מדים ולהעביר את המשלוח במחסומים - עבור תשלום של 350 שקלים.

סלימאן חמוד ששירת במג"ב, ושותפו מועתסם בדראן שנידון ל-18 חודשי מאסר, הודו בעבירות שוחד ועשיית מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה סכנת נפשות, לאחר שהבריחו ביצים משטח יהודה ושומרון לישראל - ללא בידוק. חמוד, הורשע בנוסף בעבירות של מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום נגד השניים, בעשר הזדמנויות שונות, סייע הקצין לבדראן להעביר משלוחי ביצים במחסומי צה"ל. הקצין, נהג להיכנס למושב הנהג לפני ההגעה למחסום כשהוא לבוש במדים וחברו הסתתר בתא המטען.

כך היה מעביר חמוד את המשאית ללא בידוק, ואף הציג את תעודת השוטר שלו בפני השורטרים במחסום. באחת הפעמים אף אמר לאחד השוטרים במחסום: "תעזור לי, תשחרר אותי, יש לי רק ביצים מאחורה, אתה תסבך אותי, אני עושה את זה פעם ראשונה, בחיי המשפחה שלי תעזור לי".

"העבירות מחייבות מאסרים ממושכים"

עבור כל משלוח הרוויח הנאשם סכום של 350 שקלים. את הביצים המוברחות העבירו השניים למחסנים בישראל ולמכירה בעיר העתיקה בירושלים.

בגזר הדין ציין השופט: "הנאשם, קצין משטרה המופקד על אכיפת החוק, מעל בתפקידו באופן בוטה וקשה, עת שלח ידו בפעילות עבריינית של הברחת ביצים לתחום המדינה, ושעה שניצל את מעמדו כקצין משטרה להעביר את הסחורות דרך המחסומים ללא בדיקה".

"העבירות דנן מחייבות הטלת מאסרים ממושכים על כל אחד מהנאשמים, זאת משיקולים של גמול והוקעת המעשים, ולצורך הרתעה אפקטיבית וממשית - אישית וכללית", הוסיף השופט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת