"עימות עם אירן - רק בשנת 2013"

בכירים במערכת הביטחון טענו כי עימות צבאי עם אירן, אם יתרחש, יקרה ככל הנראה רק בשנת 2013, כך מפרסם הבוקר העיתון "ג'רוזלם פוסט". "אנחנו רוצים לראות כיצד משפיעות הסנקציות הכלכליות והשיחות הדיפלומטיות בין אירן למערב, ולאן מועדות פניה של טהרן בנושא", ציינו הבכירים

"תקיפה - רק ב-2013". ארכיון (רויטרס)

עימות צבאי אפשרי עם אירן נדחה ככל הנראה לשנת 2013, כך דיווח הבוקר העיתון "ג'רוזלם פוסט", שציטט בכירים במערכת הצבאית שאמרו את הדברים לפני שבועות אחדים, עקב הסימנים הגוברים כי הסנקציות הכלכליות על אירן מתחילות לשאת פרי. בנוסף, ממתינים במערכת הביטחון לראות מה יהיו תוצאות השיחות הצפויות בין הרפובליקה האסלאמית ושש המעצמות.

"התקיפה יכולה להתרחש השנה, אך גם שנת 2013 היא אופציה", צוטט מקור בכיר במערכת הביטחון, והוסיף: "אנחנו צריכים לראות את השפעת הסנקציות והשיחות הדיפלומטיות על אירן ומה המשטר במדינה מתכוון לעשות בנושא".

נתניהו: "רואים שהסנקציות מתחילות להשפיע"

אתמול ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הסנקציות הכלכליות שמופעלות על אירן מתחילות להשפיע, אך עדיין לא ברור אם יצליחו לעצור לחלוטין את תכנית הגרעין של טהרן.

עוד מדווח העיתון, כי בישראל ובארה"ב קיימת הסכמה כי האייתוללה עלי חמינאי טרם נתן "אור ירוק" להגיע לנקודת האל-חזור ולהתחיל את העשרת האורניום לרמה צבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת