חשד: שני צעירים יהודים תקפו באבנים נהג אוטובוס ערבי בירושלים

השניים, תושבי שכונת גילה, חשודים שאילצו את נהג האוטובוס לעצור את כלי הרכב וניפצו את שמשתו בעזרת אבן. אין נפגעים. הם נעצרו זמן קצר לאחר האירוע

ארכיון (יוחנן לישה)

שני צעירים יהודים בשנות ה-30 לחייהם נעצרו הערב (שלישי) לאחר שעל פי החשד, כשהם רכובים על קטנוע, אילצו נהג אוטובוס ערבי לעצור את כלי הרכב ויידו לעברו אבנים ברחוב השיש שבשכונת גילה בירושלים. שמשת האוטובוס נופצה, אין נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה ניסו השניים לנפץ את שמשת האוטובוס בעת שרכבו על אופנוע. תוך כדי נסיעה הם ניסו, על פי החשד, לפגוע בשמשה. כשנכשלו, אילצו את הנהג לעצור - ואז הצליחו לפגוע בשמשה באבן. אחרי הפגיעה נמלטו מהמקום.

בלשי מרחב מוריה שהגיעו למקום תשאלו עדים לאירוע והצליחו להתחקות אחר שני החשודים, תושבי השכונה המוכרים למשטרה. "מדובר באירוע חמור ומסכן חיים", אמר מפקד מרחב מוריה, ניצב-משנה קובי דוידיאן. "הפעילות המקצועית והנחושה של השוטרים והבלשים הביאה למעצרם המהיר של החשודים".

גם בשבת: נהג ערבי הותקף

ביום שבת האחרון הותקף בכל חלקי גופו נהג אוטובוס ערבי בבירה. על פי החשד, מי שעומדים מאחורי המעשה הזה היו חמישה נוסעים יהודים - וזאת לאחר שנשאל על ידי אחר מהם האם הוא "אוהד יהודים" - וסירב להשיב. המשטרה עצרה חשוד אחד בביצוע המעשים.

"ראיתי אותו קורא לשלושה חבר'ה שלו שיושבים בחלק האחורי של האוטובוס ואומר להם 'תבואו, הנהג לא אוהב יהודים'", סיפר הנהג עוואד גנין. "באו עוד שלושה, אחד מהם הרים יד ונתן לי מכה על החזה - תוך כדי נסיעה".

התקיפה אירעה בסמוך לסוף מסלול הנסיעה. "איך שהגעתי לתחנה האחרונה, ממש החניתי את האוטובוס, עוד שניים באו", אמר גנין. "קמתי מהכיסא והם באו, נתנו לי בעיטה בצד, ומכות בגב. הם גם משכו אותי מההגה החוצה והתחילו לצעוק 'מוות לערבים, נהרוג אותך יא ערבי, נדקור אותך כמו שדקרנו את ההוא'".