ברק: "צו הפינוי בחברון תקף, המתיישבים צריכים להוכיח חוקיות הקנייה"

בימין זועמים על מדיניות הממשלה כלפי בית המכפלה בחברון, אולם ברק לא מתרשם: "צו הפינוי של הבית טרם בוטל, למתיישבים נותר זמן עד 15:00 להוכיח את חוקיות הקנייה", נמסר מלשכתו. השר כץ: "חרפה של הממשלה"

ביקורת קשה בימין על ה"זיגזג" של ממשלת ישראל בסוגיית בית המכפלה בחברון: שר התחבורה ישראל כץ הגיע הבוקר לבית המכפלה בחברון והביע תמיכה ביושבי הבית.

"אין כאן מצב ביטחוני חריג שמאלץ את הפינוי", אמר כץ. "כל עוד הדבר נעשה כחוק, ממשלת ישראל בראשות הליכוד צריכה לעודד את ההתיישבות". כץ הודיע כי ישוב וידרוש מנתניהו לבטל את פינוי הבית. לדבריו של כץ, "זו חרפה לממשלת ישראל. מנסים למנוע מיהודים לבנות בית".

אולם הדברים הללו לא מרשימים את שר הביטחון אהוד ברק, בלשכתו התייחסו היום לסוגייה. לדבריהם צו הפינוי של הבית טרם בוטל, וכי למתיישבים נותר זמן עד השעה 15:00 כדי להוכיח את חוקיות הקנייה, "אחרת ייאכף החוק על פי השיקולים המבצעיים".

"צריך לתת פרחים ליושבי הבית בחברון"

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין קרא לשר הביטחון אהוד ברק ולראש הממשלה בנימין נתניהו לחזור בהם מההחלטה העקרונית לפנות את הבית, אליו נכנסו 15 משפחות יהודיות בשבוע שעבר. "זו שערורייה, אי צדק משווע, שגרמו לקציני צה"ל לשאת את שם הביטחון לשווא", אמר הבוקר בראיון לערוץ החדשות.

"שר הביטחון הכריח את קציני צה"ל להשתמש בנימוק ביטחוני מופרך. זו פגיעה באמינות של קציני צה"ל ופגיעה במערכת היחסים המושתת על אמירת אמת בין צה"ל לאזרחים", הוסיף דיין ולא חסך ביקורת גם על ראש הממשלה. "תגובתו הייתה מעט מדי ומאוחר מדי. כל ההליכים המשפטיים מוצו, הוכח שרכישת הבית כשרה ולכן אין מה למצות. שר הביטחון מתחכם בצורה בלתי נסבלת, ואם הממשלה לא רוצה שיהודים יגורו בחברון, אז שלא תעשה תרגילים ותשלח קצינים לחתום על צווים מופרכים".

"שממשלת ישראל של הליכוד תגיע בעצמה ותגיד שהיא לא רוצה יהודים בחברון ולא תשחק משחקים", המשיך דיין. "אם אין לה את האומץ לעשות את זה, אז שתיתן ליהודים לגור בחברון. ממשלת ישראל הייתה צריכה לשלוח זר פרחים ליהודים שנכנסו לבית, ולברך אותם על חיזוק ההתיישבות היהודית בחברון. זו לא פרובוקציה, זכותם של היהודים לגור בחברון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת