עסקת טיעון בפרשת ההתעללות בגבעתי

ה"זובור" בגבעתי יסתיים בפשרה: החיילים ה"ותיקים" מגדוד צבר בגבעתי יודו בעבירות ההתעללות בחיילים "הצעירים" המיוחסות להם, יזכו לעונשים מופחתים ופחות חמורים. ייתכן שחלקם גם יורדו לדרגת רב"ט

הסדר טיעון עם הנאשמים בפרשת ה"זובור" בגבעתי: הפרקליטות הצבאית הגיעה לסיכום עם עורך דינו של אחד הנאשמים מגדוד "צבר" של גבעתי, במסגרתו הוא יודה באישומים המיוחסים לו, ובתמורה יזכה להקלה בעונש. בנוסף, הוא יורד לדרגת רב-טוראי.

במקביל, נמשכים המגעים להגעה להסדר טיעון עם יתר הנאשמים, שצפויים לשאת פרי כבר מחר. גם הם צפויים להודות במיוחס להם - ובתמורה הם יקבלו עונש מופחת מהמקובל על פי החוק, משום שסעיף החומרה יוסר מכתב האישום והם יואשמו בעבירת התעללות "רגילה".

מכות אגרופים, מקלות ושדריות

נגד שבעה לוחמים מתוך 11 המעורבים בפרשה כבר הוגשו כתבי אישום, ובהם אישום של התעללות בנסיבות מחמירות והתנהגות בלתי הולמת. בכתבי האישום מפורטת מסכת התעללות קשה בחיילים "צעירים" בגדוד, במכות אגרופים, מקלות, אנטנות ושדריות.

מקלטות החקירה בפרשה שהגיעו לידי כתבנו גיא פלג עולה כי מקרה ההתעללות בגבעתי אינו הראשון. אחד החיילים שתוחקר סיפר כי גם הוא עבר "זובור" וכי מדובר ב"מסורת בחטיבה". שלשום, בתיעוד מחדר החקירות ששודר במהדורה המרכזית, תועד אחד המפקדים הנאשמים בהתעללות, מספר כי הוא "מפקד מצטיין שדאג לרווחת חייליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת