דיירי "בית המכפלה" יוכרזו כשוהים בלתי חוקיים

שרי הממשלה ממשיכים למתוח ביקורת על ההחלטה לפנות את בית המכפלה בחברון. "בדקנו והרכישה חוקית לגמרי", אמר השר אדלשטיין בתגובה לטענות שהעלה שר הביטחון ברק. בינתיים, הולכות ונשלמות ההכנות לקראת הפינוי, שעל פי ההערכות אמור לעבור בשקט וללא אלימות

ההחלטה לפנות את "בית המכפלה" בחברון, התקבלה בקרב גורמי הימין בכעס רב. עם זאת, מפנים אנשי הימין אצבע מאשימה כלפי שר הביטחון אהוד ברק. "הצבא והמשטרה לא מטפלים בצורה דומה בפלסטינים וביהודים בחברון", אמרו אנשי הימין, שטוענים כי הם מציגים את שר הביטחון במערומיו.

בינתיים, שטח צבאי סגור הוטל על האזור הסמוך לבית ולמערת המכפלה, לקראת ההכרזה על יושבי הבית כשוהים בלתי חוקיים. על פי ההערכות, יושבי הבית לא יפונו בדיוק במועד שנקבע - מחר בשעה שלוש אחרי הצהריים, אלא יתפנו מרצון. "הם לא הגרעין הקשה", אמרו גורמי ביטחון, "אנחנו מעריכים שלא יהיה פינוי אלים".

לקראת משבר קואליציוני?

בינתיים, גם שרי הממשלה תוקפים את מי שהם רואים כאחראי לפינוי הבית - שר הביטחון ברק. בין תוקפיו של יו"ר סיעת העצמאות היו יולי אדלשטיין, לימור לבנת, דניאל הרשקוביץ וגדעון סער. "בדקנו שהרכישה חוקית, ופעולתו של ברק היא נמהרת ופזיזה".

חשוב להדגיש, כי על אף הביקורת, נדמה כי אין סכנה ליציבות הממשלה. אבל, השרים כרגע עסוקים בעידוד רוכשי הבית שכרגע על פי הנוהל והחוקים הוא לא חוקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת