הסיבה לאזעקה: תקלה בניסוי ההתרעה

בצה"ל ממשיכים לבדוק את הנסיבות שגרמו לתקלה במערכות הצופרים ברחבי הארץ. מחקירה ראשונית עולה כי תקלה במהלך ניסוי התרעה גרמה לכשל במערכות. בשעות הצהריים נרשמה בהלה בעקבות אזעקות עולות ויורדות בדרום ובעמק יזרעאל

תקלה בניסוי ההתרעה גרמה לכשל. ארכיון (חדשות 2)

צה"ל החל לערוך תחקיר בעקבות אזעקת השווא שנשמעה היום בדרום ובעמק יזרעאל. מתחקיר ראשוני עולה כי הכשל אירע בעקבות תקלה בניסוי התרעה הנערך בימים האחרונים ברחבי הארץ.

במהלך תחקור ראשוני של האירוע שנערך בפיקוד העורף בהנחיית מפקד הפיקוד האלוף איל אייזנברג, נמצא כי תקלה במהלך ניסוי התרעה שנערך לאחרונה. אותה תקלה הובילה לאזעקות עולות ויורדות שגרמו לבהלה רבה בקרב הציבור.

דובר צה"ל מדגיש כי התקלה התרחשה במסגרת הניסוי, וכי מערכת ההתרעה תקינה ופועלת כשורה.

אלפי פניות למוקד 100

אלפי בני אדם מבוהלים פנו בשעות הצהריים למוקד 100 של המשטרה, לאחר ששמעו אזעקות ולא הבינו במה מדובר. משפחות רבות רצו למקלטים והיו בטוחים כי מדובר במתקפת טילים לעבר ישראל.

רונית, בעלת מסעדה בעפולה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "זו הייתה צפירה עולה ויורדת של כמה דקות - נבהלנו וחיכינו לשמוע את הבום - זה היה נשמע כמו טילים. הבנו בסוף שזה תרגיל. אנשים מהמסעדה יצאו לכיוון הדלק לראות מה קורה. ברגע שלא שמענו רעש הם חזרו לשבת במקומות במסעדה. רבים נבהלו וקמו".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת