סערה בימין: צו פינוי ניתן לתושבי "בית המכפלה"

שרים וחברי כנסת מהימין זועמים בעקבות כוונת מערכת הביטחון לפנות את עשרות המתנחלים מ"בית המכפלה" בחברון עד מחר. שר הפנים ישי שלח לראש הממשלה מכתב בו דרש לקיים דיון בקבינט הביטחוני בנושא. שר החינוך סער לחדשות 2 באינטרנט: "הוצאת הצו היא בגדר ניסיון למחטף"

סערה פוליטית בעקבות צו פינוי שהוגש לדיירי "בית המכפלה" בחברון: שרים חברי כנסת מסיעות הימין, כולל שרים בכירים מהליכוד, תוקפים את החלטת מערכת הביטחון לפנות את התושבים שחדרו בשבוע שעבר למבנה הנטוש. שר הפנים ישי אף דורש מראש הממשלה נתניהו לערוך דיון בנושא בקבינט הביטחוני: "מבקש שהעובדות יבדקו באופן שוויוני".

המנהל האזרחי הגיש היום את צו הפינוי למתנחלים שנכנסו בשבוע שעבר לבית הסמוך למערת המכפלה, הקובע כי עליהם להתפנות מהמקום עד מחר בשעה 15:00. לטענת המתנחלים, בהם נשים וילדים, בידיהם אישורי קנייה רשמיים של המקום וזכותם המלאה להתגורר שם. אחד מדיירי הבית, שלמה לוינגר, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "אם יש ראש ממשלה בישראל, אנחנו קוראים לו להתעשת ולבטל את הצו האוסר על יהודים להתיישב בחברון".

בעקבות ההחלטה לפנות את המקום שלח שר הפנים אלי ישי מכתב לראש הממשלה בו כתב: "ביודעי את רגישותך לעיר האבות ונאמנותך השלמה כי העיר חברון היא נחלת אבותינו ומקום לידת אמתנו, אני מבקש ממך שתנחה את מערכת הביטחון להפעיל שיקול דעת לפני כל מהלך העתיד להתבצע".

גדעון סער: "פינוי אינו מוצדק ומשדר מסר שגוי"

ישי הדגיש: "הבית נקנה בכסף מלא ועל פי דין, כך שכניסתם של היהודים לבית היא על פי חוק. כממשלה אחראית על תושביה היהודים של מדינת ישראל וכממשלה שהחליטה לחזק את הישוב היהודי בחברון, אל לנו להערים קשיים ולנהוג צדק כלפי המתיישבים". ישי סיכם והדגיש כי ישמח עם הנושא ידון בקבינט הביטחוני בפורום רחב: "אני מבקש שהעובדות ייבדקו על ידכם באופן שוויוני וצודק ולא על פי הרוח הנושבת".

גם שר החינוך גדעון סער הודיע כי הוא מתנגד להחלטת הפינוי: "הוצאת צו הפינוי למתיישבים היהודים בבית המכפלה בחברון בטרם התקיים דיון אותו הנחה ראש הממשלה, בישיבת שרי הליכוד אתמול, לקיים עוד השבוע, היא בגדר ניסיון למחטף. השאלה המכרעת היא האם הבית נרכש כדין. בהנחה שלבעלים יש זכות קניינית - פינוי אינו מוצדק ומשדר מסר שגוי".

גם שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין קרא לשר הביטחון ברק לבטל את צו הפינוי, אותו הגדיר "תמוה". "הוצאת צו באצטלה פרוצדורלית אינה מתקבלת על הדעת, יש לבטל את הצו לאלתר ולהמתין להכרעת הממשלה בנושא", הסביר אדלשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת