החשוד בתכנון פיגוע: שוער נבחרת פלסטין

השב"כ התיר לפרסום כי 6 חשודים נעצרו בחשד לתכנון וביצוע של פיגוע ירי נגד חיילים בחודש ינואר האחרון, ובחשד שתכננו פיגועים בשורת מוקדים נוספים באזור ירושלים. בין העצורים: שוער הנבחרת האולימפית הפלסטינית בכדורגל וקצין ב"מודיעין הכללי" של הרשות

שוער הנבחרת. עכשיו בחקירת שב"כ (שב"כ)

פעילות משותפת של שב"כ וצה"ל בשבועות האחרונים הובילה למעצר שישה פלסטינים, בחשד שביצעו את פיגוע הירי לעבר כוח צה"ל במחנה הפליטים אמערי שברמאללה בינואר השנה. בפיגוע לא נפגע איש, אך נזק כבד נגרם לאחד מכלי הרכב שבהם נע הכוח.

אחד מהחשודים הוא שוער הנבחרת האולימפית הפלסטינית בכדורגל עומר אבו רוייס, שאף עובד למחייתו בארגון "הסהר האדום" ומזוהה עם החמאס. יחד עמו נעצרו עובדים נוספים בארגון, ועל פי החשד הם השתמשו ברובי קלצ'ניקוב, אותם קיבלו מקצין ב"מודיעין הכללי" הפלסטיני - אחד ממנגנוני הביטחון של הרשות - המשמש כאחראי על השומרים ב"סהר האדום".

13 פעילים תושבי מחנה הפליטים אמערי נעצרו לחקירת שב"כ, ובחקירתם נאסף מידע רב על פעילות רחבה של הפרות סדר לעבר גדר ההפרדה ולעבר כוחות צה"ל בגזרה. מלבד אבו רוויס, נעצרו צלאח ברעאל בן ה-23, אחמד חטאב בן ה-23, ומנזר עבאס בן ה-41, קצין ב"מודיעין הכללי" הפלסטיני ברמאללה, שאחראי על השומרים ב"סהר האדום", ונחשד בסחר באמצעי לחימה. כל הארבעה הם תושבי עמארי ועובדים ב"סהר האדום".

בנוסף אליהם נעצרו פואד ע'ושה, גם הוא בן 23 ותושב אמעריש מחזיק במספרה ומחמד סעדי נימר. מחקירתם עולה כי את הפיגוע ביצעו צלאח ברעאל ועומר אבו רוויס, באמצעות כלי הנשק שהוברחו, בעוד פואד ע'ושה שימש כתצפיתן בפיגוע. לאחר הפיגוע השאירו היורים את הרובים בתוך תיק בבית נטוש ותכננו להעבירם ביום המחרת למקום מחבוא חדש. בהמשך מסר עומר אבו רוייס את הרובים, בתוך תיק, לאחמד חטאב, אשר לאחר מעצרו של אבו רוייס העבירם חזרה למנזר עבאס .

בחקירת העצורים עלו תכנונים נוספים לביצוע פיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל, בין היתר בעטרה, במחסום גבע, במחסום עטרות, ואף במעלה אדומים, בעפרה ובשכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת