אחיו של הפצוע: "המגבעת הצילה את חייו ממכת הגרזן"

משפחתו של החרדי שהותקף הבוקר בירושלים על-ידי ערבי עם גרזן, מודה על המזל הרב שהציל את חייו. לדברי אחיו, המגבעת שחבש לראשו יצרה חלל שהפחית את עצמת הפגיעה של הגרזן בראשו. הפצוע עצמו סובל משבר בגולגולת, אך למזלו לא נגרם דימום פנימי

בני משפחתו של תושב ירושלים שהותקף הבוקר סמוך לשער שכם, חשו הקלה גדולה כשגילו שמצבו מוגדר קל בלבד. הוא הותקף בגרזן בראשו ובגופו, אבל קם על רגליו והצליח להימלט מידי התוקף.

"הוא אמנם לא צעיר אבל הוא לא ויתר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט האח יוסף וייספיש בבית החולים הדסה עין כרם, בו מאושפז המותקף. "אחי חזר כמו בכל יום מהכותל המערבי לביתו, ולפתע התנפל עליו צעיר. הוא פצע אותו בראשו ובידו. למזלו הטוב הוא חבש את המגבעת שלו, שיצרה חלל בין הראש למקום פגיעת הגרזן, דבר שבעצם הציל את חייו".

לדברי האח, מצבו של הפצוע טוב יחסית. "הוא סיפר לי את כל מה שהתרחש. הצעיר צעק לעברו קריאות בערבית, אבל הוא לא הבין", הוסיף וציין שלמרות התקרית הקשה, אחיו אינו מתכוון לשנות את הרגליו. "הוא מתכוון לחזור ולצעוד באותו מקום, ברגע שיחזור למוטב, בתקווה שישוחרר מבית החולים כבר מחר".

ד"ר גיא רוזנטל, ניורוכירורג בביה"ח הדסה עין כרם שטיפל בפצוע, מספר כי היה לו מזל רב. "מצבו יציב וקל. הוא נפצע מהגרזן בראשו ונגרם לו שבר בגולגולת, אבל אין דימום פנימי".

הספיק להיאבק עם התוקף לפני שנמלט

האיש נפצע הבוקר לאחר שצעיר ערבי הגיע לאזור שער שכם בבירה כשברשותו גרזן, והתנפל על החרדי שעבר במקום. החשוד הכה את החרדי בראשו, פצע אותו ונמלט מהמקום כשהוא מותיר אותו מדמם. החרדי בן ה-55 הספיק להיאבק איתו וניסה להימלט מידיו, אך הערבי הכה אותו בראשו ובמותנו.

כוחות משטרה גדולים בשיתוף משמר הגבול הוזעקו למקום ופתחו בסריקות אחר הצעיר. במקביל הגיע למקום צוות מגן דוד אדום, שהעניק לאיש טיפול ראשוני ופינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם. עדי ראייה דיווחו שהאיש ניסה להיאבק עם התוקף, אך לאחר שהוכה נפל על הרצפה. התוקף ניצל את ההזדמנות וברח מהמקום. החרדי פונה למחלקת הטראומה בבית החולים ומצבו מוגדר קל.

"קיבלנו קריאה על אירוע אלימות וכשהגענו לזירה ראינו בן אדם חבול בשלושה מקומות בגופו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חובש מד"א יצחק וינר. "הוא קיבל שלוש מכות גרזן, בראש ביד ובמותניים, ואיבד דם רב". לדברי החובש, האיש היה חבול ומבוהל, אך לא איבד את ההכרה. "עוברים ושבים סיפרו שהוא ניסה להיאבק עם התוקף, והם אלו שהזעיקו את מגן דוד אדום", הוסיף.

"ראינו את הפצוע מגיע כשהוא שותת דם"

"ראינו בן אדם שותת דם ובידו ברזל", סיפר אחד מעדי הראייה. "הוא עלה מכיוון שער שכם לכיוון מוסררה, וראינו שיש דם על ראשו ועל ידו. כשהוא התקרב אלי ראיתי שהוא פצוע, והבנו שהוא קיבל מכות. הגיעו הרבה כוחות ביטחון".למרות האירוע החמור, תושבי האזור מבקשים להדגיש שמדובר באירוע חריג ושהתושבים הערבים והיהודים חיים בדרך כלל זה לצד זה. "זה דבר לא רגיל אבל מכמויות השוטרים שאני רואה פה נראה שרוצים לשלוח מסר שעדיין יש בעיר העתיקה בעיות ופיגועים וזה לא נכון לעשות. בתקופה האחרונה חלק גדול מהישראלים שגרים במזרח ירושלים, באים לחנויות ובתי קפה והמצב בסדר".

"פגשתי אדם שמדמם מהראש ומהידיים, וטיפלתי קודם כל בדימום מהראש", ספר לחדשות 2 באינטרנט אבי בר לב, מתנדב "איחוד הצלה". "הוא סיפר לנו שהוא הלך לכותל כשבן מיעוטים הגיע לעברו והחל להכות בו. לדבריו, הוא נכנס איתו לאיזשהו עימות והצליח לחלץ מידו את הגרזן ולברוח ממנו. הוא היה בהכרה אבל הוא היה מאוד מבולבל, ולא רצה לקבל טיפול רפואי בהתחלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת