צה"ל סיכל הברחת סמים גדולה מירדן

הישג לחיילי חטיבת ערבה הפועלים בגבול עם ירדן - כוח מהחטיבה הבחין הלילה באדם שחצה את הגבול מירדן לישראל. בתום מרדף קצר נתפס האיש כשברשותו מספר שקים ובהם 45 ק"ג של סמים מסוג הרואין וקוקאין. החשוד הועבר לחקירת כוחות הביטחון

סוכלה הברחת סמים. ארכיון (חדשות 2)

כוחות צה"ל הפועלים בגבול בין ישראל לירדן רשמו הצלחה גדולה הלילה לאחר שסיכלו הברחת סמים גדולה מירדן. כוח של צה"ל הבחין בחשוד שחצה את הגבול ובאמתחתו מספר שקים ובהם 45 ק"ג של סמים מסוג הרואין וקוקאין.

האירוע התרחש במהלך פעילות שגרתית של צה"ל בדרום גבול ישראל-ירדן. הכוח הבחין באדם שחצה את גדר הגבול וחדר לשטח ישראל. כוח של גששים נשלח בעקבות המסתנן ובתום מרדף קצר הוא נתפס כשברשותו השקים עם הסמים. החשוד הועבר לחקירת כוחות הביטחון. במקביל הועברו השקים עם הסמים לידי משטרת ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי הכוח שתפס את החשוד משתייך לחטיבת ערבה שהוקמה בחודש יוני האחרון. החטיבה חולשת לאורך הגבול עם ירדן, שאורכו 230 ק"מ, והחליפה בגזרה את כוחות מג"ב ערבה. עוד נמסר כי החטיבה הוקמה בזמן שיא של כחצי שנה. בצה"ל אמרו כי "מיליוני שקלים ומשאבים רבים הושקעו בחטיבה הצומחת ולא בכדי".

"עיקר האתגרים שעמם מתמודד הפיקוד בגבול המזרחי הוא הסחר בסמים 'כבדים' כמו הרואין, וזאת בניגוד לגבול המערבי", נמסר מדובר צה"ל. "ההברחות נעשות ב'חתימות נמוכה' והן יותר קשות לזיהוי. כמו כן קיימים ניסיונות של הברחת בני אדם לישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת