ברגותי קרא לאלימות ביום האדמה - ונידון לבידוד במשך שבוע

מפקד התנזים לשעבר הצליח להבריח מהכלא איגרת הקוראת לאלימות ביום האדמה. בכלא הדרים גילו שהוא חתום עליה, ומפקד הכלא שפט אותו לשבוע בבידוד ולחודש בלי קנטינה. ביולי בשנה שעברה הבריח ברגותי סלולרי לתאו - ונידון לבידוד במשך שבועיים

סנקציות בכלא נגד רב המחבלים: בכיר הפת"ח ומי ששימש בעבר כמפקד ה"תנזים", מרוואן ברגותי נידון הערב לשבוע בידוד בבית הכלא הדרים בו הוא כלוא, בעקבות איגרת שפרסם בשבוע שעבר לרגל יום האדמה בה קרא לחדש ההתקוממות האלימה נגד ישראל. בנוסף, נשללה ממנו הזכות לרכוש מוצרים בקנטינה בכלא לחודש הקרוב.

מפקד כלא הדרים שפט את ברגותי, בעקבות האיגרת התוקפנית שפרסם, ואשר זכתה לכותרות בכלי תקשורת ערביים רבים. "פתיחתה של התנגדות עממית נרחבת בשלב זה תשרת את העניין הפלסטיני", כתב ברגותי באיגרת בה גם קרא להפסיק את המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית ולהטיל חרם על ישראל.

בשנה שעברה: שבועיים בבידוד בגלל טלפון נייד

בשלב זה עדיין לא ברור כיצד הצליח ברגותי להוציא את האיגרת, החתומה על ידו, מחוץ לכותלי בית הכלא. עם זאת, אין זו הפעם הראשונה בה ננקטים הליכים משפטיים נגד ברגותי: ביולי בשנה שעברה איתרו סוהרים שערכו חיפוש בתא הכלא בו הוא שוהה טלפון נייד. הוא הועמד לדין משמעתי בו נגזר עליו עונש של שבועיים בבידוד.

ברגותי, המרצה עונש של חמישה מאסרי עולם, נחשב לדמות הפלסטינית הבולטת היושבת בבתי הכלא בישראל. מי שהיה מפקד ה"תנזים" ויד ימינו של יו"ר הרשות לשעבר יאסר ערפאת, נתפס כאחד המנהיגים העתידיים הפוטנציאליים של הרשות הפלסטינית לאחר שישוחרר. השפעתו על הרחוב הפלסטיני רבה. בספטמבר האחרון קרא לרחוב הפלסטיני לצאת ל"תהלוכת מיליונים" לעבר גבולות ישראל, לקראת ההכרזה על מדינה פלסטינית באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת