צפו: המילואימניקים זעמו על המחסור באוכל וחסמו את רכב האספקה

חיילי מילואים המשרתים בגוש עציון החליטו לעשות מעשה לאחר שבמשך תקופת העסקתם המבצעית הם לא קיבלו, לטענתם, את כמות המזון הנדרשת לבסיס. החיילים החליטו למנוע בגופם את יציאת רכב האספקה לאחר ששוב הבינו כי ייאלצו להתחלק בכמות מזון קטנה. "מתייחסים אלינו כמו אל בובות", טוענים החיילים

מה קורה כשיחידת מילואים מגיעה לתעסוקה מבצעית ולטענתה סובלת ממחסור חמור במזון? הבוקר בגוש עציון החליטה קבוצת מילואימניקים למנוע ממשאית אספקה לעזוב את המוצב, עד שתפרוק מספיק אוכל.

חיילי המילואים במוצב צה"ל בגוש עציון, המאיישים את המקום בחודש האחרון נשברו. בעוד ארבעה ימים בלבד אמורים היו המילואימניקים לסיים את שירות המילואים, כששוב, לטענתם, הגיעה אספקה מעטה מדי של מצרכי מזון נשבר להם והם החליטו לעשות מעשה.

חיילי המילואים טוענים כי נהג רכב האספקה לא התייחס לפניותיהם לקבל מזון נוסף וכי ענה להם שעליהם "להתחלק במה שיש". החיילים בתגובה חסמו את המשאית הצבאית וסירבו לתת לה לעזוב.

לדבריהם, לאורך כל התקופה היה להם מחסור משמעותי באוכל. במוצב אוכלים כל יום יותר מ-100 חיילים. רק לשני שלישים מהם הספיק המזון. לטענתם, בחטיבה המרחבית עודכנו אך לא נעשה דבר. "מדובר בתחושה שאין מי שייקח אחריות", הם אומרים.

המחסור התמידי גרם להם לקנות מזון על חשבונם. בממוצע כמעט 200 שקלים לחייל. מדובר ביחידת חי"ר שנקראת כל שנה למילואים. "יש תחושה שחושבים שאנחנו בובות, לכן עצרנו את משאית האספקה במחאה", אמרו החיילים וטענו כי לא מדובר בפינוק אלא בדרישה בסיסית שתאפשר לבצע את המשימות המבצעיות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה שהאירוע מתוחקר ונלמד בצה"ל ובהתאם לכך יופקו לקחים

  רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת