מול המצלמות: עימות בין הטוראי למפקדו בפרשת ההתעללות בגבעתי

לפני שלושה שבועות נחשפה עוד פרשת התעללות בצה"ל: שוב חיילים ותיקים, הפעם מחטיבת גבעתי, החשודים בהתעללות בחבריהם ה"צעירים". הערב אנו חושפים את קלטת העימות שקיימו חוקרי משטרה הצבאית בין אחד המתלוננים למפקד שלו – שלא מבין על מה המהומה. כך נראה העימות בחדר החקירות

בחדר החקירות הפגישו חוקרי המשטרה הצבאית את אחד המתלוננים בפרשת ההתעללות החמורה בגבעתי, טוראי בתחילת המסלול - אל מול הרס"פ. שם, מול המצלמות, תיאר הטוראי את האירוע בו הכה אותו הרס"פ בשדריות - מוטות עץ התומכות במטרות במטווח. ותיקים אחרים בפלוגה הכו בו באגרופים ובעטו בו, והכל בגלל ויכוח על כוס תה. הערב אנו חושפים קטעים מקלטות החקירה שצולמה.

"אמרתי לו (לרס"פ) יא שמן", מתועד הטוראי משחזר. "הוא יעני 'נעלב'...אמר לי לחכות בעשר ורבע ליד הדלת של הוותיקים....שם הוא ניגש אלי, היה עם שדרית ביד. אמר לי תוריד חולצה, מתחת ל-ב' ומעיל. נעלתי את הדלת, נשכבתי על הרצפה ואז התחילו מכות שם".

"אני מפקד מצטיין"

הדקות חלפו, העימות נמשך והמפקד בשלו. "אני מפקד מצטיין", שב וטען בחקירה. "זה לא היה בכוונה להשפיל אותו, לא בכוונה לעשות לו רע, לא בכוונה להתעלל בו, זה היה בקטע של צחוק".

בפרשה הזו עצורים עוד שישה חיילים, לכולם מיוחסת התעללות בטירונים. מתברר שחרף כל הפרשות, החקירות והיד הקשה שנוקט צה"ל - תופעת הזובור של חיילים ותיקים בצעירים נמשכת.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בחקירת מצ"ח ויטופל בחומרה הנדרשת".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת