1 באפריל: מפקד חיל הים מתח החיילים

מפקדיהן של שלוש ספינות טילים בחיל הים הודיעו אמש לחיילים ואנשי הצוות: עליכם להיערך במהירות לתרגיל שיימשך 10 ימים באיי נאפולי עם הצבא האמריקני והאיטלקי. אנשי הצוות החלו לעבוד בשקדנות על הכנסת הספינות למסע הארוך, ואחרי שעבדו כל הלילה, היום בבוקר בישרו להם המפקדים - מדובר במתיחה

אנשי צוות של שלוש ספינות טילים בחיל הים קיבלו אתמול הודעה כי עליהם להיערך באופן מיידי לשהות בת עשרה ימים בים התיכון, באזור איי נאפולי, כחלק מתרגיל משותף עם הצי האמריקני והאיטלקי. אולם, לאחר היערכות קדחתנית אל תוך הלילה הסתבר - מדובר במתיחה ממקור לא צפוי.

מפקדי הספינות הודיעו לחיילים ואנשי הצוות כי עליהם להיערך לשהות הארוכה, מתוכה שלושה ימי הפלגה לאיטליה באופן מיידי. החיילים החלו להכין את הספינות להפלגה, פרשו צינורות תדלוק והחלו עובדים על מסלולי הניווט. חלק מהחיילים יצרו קשר עם הוריהם, שהחלו לעשות דרכם לבסיס עם ציוד לשהות הארוכה בים.

אולם הבוקר, במהלך ההכנות, הגיעו מפקדי הספינות לחיילים והודיעו להם כי היה מדובר בסך הכל במתיחה לכבוד 1 באפריל. אולם, לא מפקדי הספינות היו אחראים לשעשוע, אלא מישהו בכיר מהם. מתברר שההוראה לביצוע המתיחה הגיעה מלשכתו של מפקד חיל הים - אלוף רם רוטברג.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הגם שמדובר בבדיחות הדעת, מדובר באירוע לא תקין שיופקו ממנו לקחים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת