החיילת הצילה את חיי הנוסעים - ותקבל צל"ש

החובשת אנסטסיה בגדלוב עלתה במקרה כנוסעת על אוטובוס הדמים שהיה מעורב בפיגוע הירי בכביש 12 בחודש אוגוסט האחרון. החובשת הצעירה לא היססה להעניק טיפול רפואי מציל חיים לנוסעי האוטובוס, בשעה שקליעים נורו מעל ראשה. היום תקבל החיילת האמיצה צל"ש על גבורתה. "אני גאה ונרגשת", סיפרה

גיבורה אמיתית: לאחר הפיגוע בכביש 12 בחודש אוגוסט האחרון בו נהרגו שישה אזרחים ושני אנשי כוחות הביטחון, הוחלט בצה"ל להעניק צל"ש לחובשת הצבאית, הצוערת אנסטסיה בגדלוב, שסייעה לפצועים ואף נפצעה בעצמה.

אנסטסיה, שהיתה בין נוסעי אוטובוס "אגד" שהותקף על ידי מחבלים, לא הניחה לקליעים שהמשיכו להתעופף מעל ראשה לעצור אותה ומיהרה להעניק סיוע לפצועים באוטובוס. ראש להק כוח אדם תת-אלוף אילן בוגר יעניק את האות לבגדלוב, שפעלה בקור רוח הצילה את חייו של הפצוע בעזרת חוסם עורקים שקשרה לברכו בעודה פגועה מרסיסים.

"אני זוכרת כל רגע מהמקרה, זה לא אירוע שאפשר לשכוח", סיפרה החיילת האמיצה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עמדתי מאוד קרוב לנהג, היה המון פאניקה, דם ופחד. הייתי צריכה להגיע לקצה השני של האוטובוס על מנת לטפל בפצוע", סיפרה בגדלוב.

בין המוזמנים לטקס: הפצוע שהצילה ומשפחתו

האוטובוס שנפגע בפגיעו המשולב, ארכיון (רויטרס)
ימים ספורים לאחר המקרה, שבה אנסטסיה לנסוע באותו מסלול נסיעה, באותו האוטובוס עם אותו נהג. "הנהג הוא היום אחד הגיבורים והאנשים היותר קרובים אלי, אנחנו נוסעים מדי פעם עדין ביחד", סיפרה החיילת.

צה"ל נימק את הענקת האות בכך שבגדלוב הפגינה דבקות במשימה, אחריות ודוגמה אישית. טקס הענקת הצל"ש ייערך היום בנוכחות מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן, בבסיס "עובדה" של חיל האוויר. בין המוזמנים לטקס החגיגי יגיעו הפצוע בו טיפלה בגדלוב ובני בני משפחתו. "בשבילי הוא אורח הכבוד בטקס היום", אמרה בהתרגשות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת