"גלעד זוכר פרטים רבים מהשבי"

דמותו של החייל הביישן והמופנם שחזרה משבי חמאס, התגלתה כאדם עם עין חדה וחוסן נפשי יוצא דופן – כך מספרים החוקרים שתשאלו את שליט עם שובו מעזה. עם סיום התחקיר, התאפשר שחרורו מצה"ל, וכעת יעובד המידע הרב שהביא עמו על ידי הצוות המיוחד שהוקם בצה"ל

כחצי שנה אחרי ששוחרר משבי חמאס, הסתיים התחקור שנערך לגלעד שליט. גורמים במערכת הביטחון שתחקרו את שליט מספרים שהופתעו מכמות המידע הרב שהצליח להביא עמו אחרי החוויה הקשה שעבר בשבי במשך יותר מחמש שנים, ועם סיום החקירה התאפשר גם שחרורו מצה"ל.

במהלך החודשים האחרונים, עבר שליט חקירות בניסיון לדלות ממנו מידע על הגורמים שהחזיקו בו בשבי, ועל אופן הפעולה שהוביל ללכידתו. לצורך כך, הוקם צוות מיוחד בצה"ל, שנועד לבדוק את הכשלים שהובילו לחטיפתו, על מנת להימנע ממקרים דומים בעתיד.

אנשי הצוות מספרים שדמותו של החייל הביישן, שנראה לכולנו מופנם ועצור מאוד, התגלה בחדרים שבהם תוחקר כבעל עין חדה ואוזן קשובה במיוחד. לדברי החוקרים, מלבד הפרטים הרבים שזכר, שליט הפגין חוסן נפשי יוצא דופן, שסייע להם בעבודתם.

בראש הצוות עומד תא"ל נועם תיבון, לשעבר מפקד אוגדת יהודה ושומרון. הצוות ילמד את אירועי החטיפה שאירעו בעבר, ויהיה שותף להשלמת תחקיר החטיפה של גלעד שליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת