עשור למבצע חומת מגן: הרגע שבו נעצר ברגותי

במלאות 10 שנים למבצע הקרקעי "חומת מגן" שהפך את פני הטרור בגדה, חושפים בצה"ל תמונות ייחודיות מרגעי השיא. שיאו של המבצע שגבה את חייהם של 29 חיילי צה"ל, היה מעצרו של רב המחבלים מרואן ברגותי. צפו בתמונות

לרגל ציון עשר שנים למבצע "חומת מגן", בצה"ל חושפים קטעים ייחודיים שטרם נחשפו מהמבצע ששינה את פני הטרור בגדה. בין רגעי השיא במהלך המבצע: מעצרו של מרואן ברגותי.

מבצע חומת מגן, הגיע כתגובה לפיגוע הרצחני במלון "פארק" בליל הסדר בנתניה. 250 פלסטינים נהרגו במהלך העימותים, ו-29 מלוחמי צה"ל קיפחו את חייהם בקרבות בג'נין ובשכם. המבצע הקרקעי הרחב הצליח להכריע את הטרור באזור יהודה ושומרון.

בשבועות האחרונים איתרו בצבא את הקטעים השנים וערכו אותם לידי סרטון. ״נרשמה ירידה דרמטית בפיגועים, בזכות המבצע הזה, וזו הצלחה גדולה שיש להתגאות בה. זה היה מבצע מורכב וכואב אך הוא שינה את תמונת המצב בישראל בעשור האחרון״, סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם צבאי בכיר.

הגורם הוסיף כי ״האפקט של המבצע מורגש עד עכשיו. בצה"ל אספו וליקטו את הקטעים הייחודיים מהארכיונים הצבאיים, וזאת לציון עשור למבצע".

המצוד אחר רב המחבלים מרואן ברגותי בשכונת אל-טירה ברמאללה, בהחלט נחשב לאחד מרגעי השיא שנרשמו במבצע. בתמונות שנחשפו כעת, נראה ברגותי בשניות הראשונות שנקלע לידיהם של חיילי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת