מטס מחאה אנטי ישראלי חדש מתארגן באירופה

למעלה מאלף פעילים פרו פלסטינים מאירופה משלימים בימים אלה את ההכנות האחרונות לקראת מטס מחאה נגד ישראל ב-15 באפריל. כ-1,200 פעילים, בהם נשים וילדים, כבר רכשו כרטיסי טיסה ומתכוונים לנחות ב-15 באפריל בנמל התעופה בן גוריון, בדרכם להפגנות מחאה בשטחי הגדה המערבית. ביולי האחרון הצליחה ישראל לטרפד מטס דומה

בעוד שבישראל ההכנות ל"צעדת ירושלים" הפרו פלסטינית בעיצומן, מחאה נוספת  מתארגנת בימים אלה באירופה: למעלה מאלף פעילים פרו פלסטינים, בהם נשים וילדים, מתכוננים להגיע לישראל באמצע אפריל במסגרת מטס מחאה, ולהיכנס לשטחי הרשות הפלסטינית.

1,200 פעילים כבר רכשו כרטיסי טיסה ובכוונתם לנחות ב-15 באפריל בנמל התעופה בן גוריון כחלק ממחאה אותה הם מכנים "ברוכים הבאים לפלסטין". בכוונת הפעילים להגיע לבית לחם להפגנת תמיכה בתושבי המקום. בארגון מבהירים כי במידה שינסו לאסור על כניסתם, יהיו מוכנים גם להישלח למאסר.

"מטרתנו היא להראות שישנם גברים ונשים, אנשים רבים בעולם, שמוטרדים מהמצב ושאכפת להם מהפלסטינים", אומרת המתאמת הצרפתית של המבצע, אוליביה זמור. "אנחנו באים להראות לעולם שאיננו מוכנים לוותר על זכויות אדם ועל החוקים הבינלאומיים. ישנו מצור על עזה ומצור בלתי רשמי על הגדה המערבית ומזרח ירושלים. מגרשים אותך אם אתה הולך לשטחי הרשות הפלסטינית, ופעמים רבות אפילו אם רק חושדים בך בסימפטיה לפלסטינים".

ניסיון דומה של פעילים מאירופה, רובם מצרפת, נבלם בחודש יולי האחרון בלחץ ממשלת ישראל. אז נעצרו מאות פעילים בנמלי התעופה באירופה ולא הורשו לעלות למטוסים שהמריאו לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת