תיעוד בלעדי: הצעיר שחזר מלבנון

עם הגעתו של אחמד אבו דעיף, שחזר מלבנון הוא נלקח ישר לחקירה עוד בטרם פגש את בני משפחתו. לאחר חקירה הוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה בעכו, וממנה נלקח לביהמ"ש - שם הוחלט להאריך את מעצרו עד יום חמישי

מה חיפש הצעיר הערבי מהצפון בגבול הצפון? כוחות הביטחון והמשטרה מנסים למצוא תשובה לשאלה הזו. עם שובו של הצעיר אחמד אבו דעיף, שנכנס לשחות בים באזור ראש הנקרה לפני כחצי שנה ונסחף ללבנון.

עם שובו היום, הועבר דעיף ישירות לחקירה במשטרת עכו. עם תום החקירה הוא הובא לבית משפט השלום בעכו, שם הוחלט להאריך את מעצרו עד יום חמישי.

לבקשת המשטרה, הוצא צו איסור פרסוםעל פרטי הפרשה והדיון התנהל בדלתיים סגורות. הצעיר, הגיע לאולם כשהוא נראה תשוש, מזוקן, שיערו ארוך והתהלך בכבדות בכניסה להיכל בית המשפט.

בני משפחתו נפגשו איתו לראשונה היום בתחנת המשטרה בעכו, מאחר שבגבול בראש הנקרה סירבו לתת לבני המשפחה לפגוש או לראות אותו, למרות שהמתינו לו במיוחד. הוא ראה את אמו, סבתו אות שתי אחיותיו מרחוק, ושמע אותן צועקות לעברו "תהיה חזק, אתה גיבור, אוהבות אותך".

תחילה סירב דאיף לקבל ייצו משפטי, אך לבסוף נכנע והחליט להיות מיוצג על ידי מכר של המשפחה. בשלב זה עדיין לא ברור אם הצעיר תכנן להגיע ללבנון או שנסחף לשם בטעות. בימים הקרובים עם התקדמות החקירה, נראה שהערפל סביב הפרשה יתפזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת