נסיעות הבלהות של נהגי המשאית הישראלים בשטחים

כנופיית שודדים אלימה הציבה בתקופה האחרונה על כוונתה ישראלים העוסקים בהובלת מטענים כבדים לשטחי יהודה ושומרון. רעולי פנים התנפלו על רכביהם חמושים באלות ומוטות ברזל. לבסוף, השליכו אותם בלב אזור פלסטיני

יהודה פילו (חדשות 2)

האם נהגי המשאיות הישראלים שעוסקים בהובלת מטענים לשטחים הוצבו על כוונתם של פורעי חוק פלסטינים? במערכת חדשות 2 באינטרנט הצטברו תלונות מצד נהגים שנפלו קורבן למה שמסתמן ככנופיית גנבי רכב הפועלת באזור חברון, שחבריה אחראים למעשי שוד אלימים. בשיחה עמם סיפרו אותם הנהגים איך הותקפו ונחבלו ותיארו את רגעי האימה שחוו מצדו המזרחי של הקו הירוק.

דני, נהג משאית מהצפון, נקלע בימים האחרונים למארב שטמנו לו שודדים פלסטינים. "בשעות הצהריים נסעתי מהקריות לכיוון קריית ארבע. הגעתי למחסום והודעתי לאיש הקשר שהגעתי", הוא סיפר - ותיאר את התדהמה שאחזה בו כשהבין שנפל בפח. "פתאום בא אליי אדם שחבש קפוצ'ון. הוא עלה למשאית ואמר לי לנסוע. אחרי כמה דקות הוא הורה לי לעצור".

כעבור זמן קצר, הבחין דני ברכב שהגיע במהירות למקום שבו החזיק בו השודד. אחרי שעצר את נסיעתו, יצאו ממנו כמה רעולי פנים שאחזו בידיהם מוטות ברזל. "אחד מהם תפס את היד שלי ואחר שם על הראש שלי שק שחור. הכניסו אותי לאוטו ככה. הם נסעו כמו מטורפים. אחד מהם לקח את המשאית".

"אם תסתובב אחורה - אני יורה בך"

לדברי דני, בזמן ששהה במחיצת השודדים, שוחח עמו אחד מהם בעברית עילגת בעלת מבטא ערבי כבד. "אחד מהם אמר לי: ברגע שאני מוריד אותך, אתה ממשיך ישר ולא מסתובב אחורה - אחרת אני יורה בך", הוא סיפר. "הוא המשיך לאיים עליי ואמר: אל תדבר עם אף אחד. בסוף הורידו אותי באזור ערבי שלא הכרתי ליד גוש עציון".

מאז אותו האירוע, מתקשה דני לשוב לשגרה: "אני בטראומה ובקושי ישן. הייתי בטוח שלא אחזור עוד הביתה. חשבתי על גלעד שליט ושאגיע או לעזה או לרמאללה".

יהודה פילו, נהג משאית שמתגורר גם כן בצפון, עבר אירוע דומה בתחילת החודש. "עלה אל המשאית שלי בחור שהיה אמור להראות לי את המחצבה שאליה הייתי אמור לנסוע. פתאום עצר מולי ג'יפ והרגשתי שמשהו לא בסדר. מאחוריי הייתה מכונית. הצעיר שהתלווה אליי אמר שהמזמין ביקש שאעצור, למרות שהטלפון שלי לא צלצל".

"הייתי בטוח שאצא גופה"

כעבור זמן קצר זינקו למשאית שבה נהג חמישה רעולי פנים חמושים באלות, שהורו לו להיכנס למכונית המאזדה שבה נסעו למקום. "התנגדתי", הוא סיפר. "אמרתי להם שייקחו את המשאית ויניחו לי. הם המשיכו להגיד לי בעברית לבוא איתם. אחר מהם חבט בראש שלי עם אלה והתחלתי לדמם. אז נכנעתי ועשיתי מה שהם רצו. הייתי בטוח שאצא מכל זה גופה".

במשך לא פחות מאשר ארבע שעות נסע יהודה יחד עם השודדים. "כל דקה נראתה לי כמו נצח", הוא תיאר. "הם אמרו לי שהם מחכים להוראות מהבוס שלהם. אחרי פרק זמן מסוים אמרו לי פתאום שמשחררים אותי. הם אמרו לי לא לדבר עם אף פלסטיני ושבסוף העלייה יש מחסום - ואחריו יהיה בסדר. הדרך הזאת הייתה עבורי כמו לטפל על החרמון".

יהודה הצליח להגיע בכוחות רגליו לאזור נקודת הביקורת של צה"ל, וכשרכב צבאי עבר בקרבתו - סימן לנהגו לעצור לו. "אני זוכר רק דבר אחד: נגעתי בהם כדי לראות שהם אמיתיים מרוב פחד. שאלו מאיפה באתי. רק אז הבנתי שאני בירושלים. משם פינו אותי ל'שערי צדק'".

בחודשים האחרונים נרשמו ברחבי הגדה ארבעה מקרים דומים לאלו שחוו דני ויהודה. במחוז ש"י במשטרה מסרו כי "הנושא מוכר ונמצא על סדר היום של מרחב חברון. מתנהלת חקירה מאומצת שבמסגרתה נעצרו כמה חשודים, חלקם אף קושרים עצמם לחלק מהאירועים. מעצרים נוספים צפויים בהמשך. אנו נמשיך לפעול על מנת למצות את הדין עם החשודים".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת