הצוללן ששחה ללבנון הוחזר לישראל - היישר לחקירה בשב"כ

חצי שנה לאחר שהגיע לחופי לבנון בצלילה ונעצר, הצעיר מוואדי ערה אחמד דעיף הוחזר לישראל. בני משפחתו הגיעו למעבר ראש הנקרה והתאכזבו לאחר שהתברר להם כי הוא יועבר לחקירה במערכת הביטחון ולא ישירות הביתה. "שיקרתם לנו", צעקה אמו והתמוטטה

אמו של הצעיר, היום במעבר ראש הנקרה (sonara.net)

אחמד דעיף, הצעיר מוואדי ערה שחצה את הגבול ללבנון בצלילה לפני כחצי שנה ומאז הוחזק שם במעצר, הוחזר בצהריים לשטח ישראל דרך מעבר ראש הנקרה. רכב של הצלב האדום העביר את הצעיר לשטח ישראל, ומשם הוא הועבר בניידת משטרה לחקירה בשב"כ.

בני משפחתו של דעיף, שהגיעו למעבר לקבל את פני יקירם, התאכזבו לאחר שהתברר כי הוא יועבר לחקירה במערכת הביטחון ולא ישירות הביתה. "שיקרתם לנו", צעקה אחותו, "סגן השר איוב קרא הבטיח לנו שהוא יחזור הביתה". אמו של הצעיר התמוטטה לאחר שניידת המשטרה עזבה את המקום כשבנה בתוכו.

סגן השר קרא הגיע בעצמו יחד עם כמה מעוזריו למעבר ראש הנקרה, ואמר כי "המאמצים הקדחתניים שנעשו בתקופה האחרונה לשחרר את דעיף הניבו פרי. הצעד הזה הוא צעד נבון, יש פה סוג של מסר גם מהצד של הרשויות בלבנון שהחליטו לשחרר ישראלי ממעצר בשטחה".

דעיף, בן 32 מהכפר ערה, הוא רווק שהתגורר עם אמו ועבד כטבח במסעדה בנתניה. בחודש ספטמבר האחרון, הגיע דעיף לראש הנקרה כשהוא מצויד בחליפת צלילה ועשה את הדרך הימית ללבנון. כוחות הביטחון המקומיים לא היססו ועצרו אותו מיד בחשד לריגול לטובת ישראל, והוא הוחזק שם במעצר במשך החודשים האחרונים.

מקור הבקיא בפרטי האירוע מסר לחדשות 2 באינטרנט כי המניע למעשיו של דעיף הוא ככל הנראה רצונו לגור במדינה ערבית, וכי לא מדובר בטעות כפי שדווח בתחילה וכפי שטענה משפחתו לאורך כל הדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת