חשש למהומות: עשרות מתנחלים נכנסו לבית בחברון

כ-15 משפחות, כולל עשרות נשים וילדים, נכנסו במהלך הלילה לבית פלסטיני סמוך למערת המכפלה בחברון. לטענת המתנחלים, יש בידיהם מסמכים המוכיחים כי רכשו את הבית כדין, אולם גורמי ביטחון בישראל אומרים כי מדובר בבית פלסטיני הנמצא במוקד סכסוך ירושה. המקום הוכרז כשטח צבאי סגור, גורמים בצה"ל: "זו פרובוקציה מסוכנת"

קבוצת מתנחלים נכנסה באישון לילה לבית פלסטיני ריק סמוך למערת המכפלה. לטענת המתנחלים, יש בידיהם מסמכים המוכיחים כי הבית נמצא בבעלותם. המקום הוכרז כשטח צבאי סגור וכוחות צבא נמצאים במקום.

בשעות הלילה המאוחרות הגיעו כ-15 משפחות, בהן גם נשים וילדים, למבנה הנטוש שחברון. לאחר הגעת כוחות הביטחון למקום, סירבו המתנחלים לעזוב בטענה כי רכשו את הבית כדין.

גורמי ביטחון מסרו כי מדובר בבית פלסטיני הנמצא במוקד סכסוך ירושה בין מספר אחים והנושא אף מצוי בהליכים בערכאות משפטיות בחברון. כפי הנראה, רכשו המתנחלים את המבנה מאחד היורשים ובשלב זה בוחנת המשטרה את המסמכים שהוצגו להם.

לדברי המשטרה, בבית מצויים 30 בני אדם בלבד ועד שהמסמכים ייבחנו, הוחלט להקפיא את המצב כפי שהוא כך שלא תתאפשר כניסה של מתנחלים נוספים למקום.

גורמים בצה"ל אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בפרובוקציה מסוכנת שעלולה לשלהב את הרוחות בייחוד על רקע יום האדמה שחל מחר. זו פעולה כחסרת אחריות".

האזור הוכרז כשטח צבאי סגור

שלמה לוינגר, אחד המתנחלים במקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הכריזו שטח צבאי סגור אבל נותנים לנו להכניס מוצרים בסיסיים, אין פה משהו מיוחד. קניתי בית ואני הולך לגור בו. הם אמרו לנו שעד שנברר, הנושא הזה בבדיקה ואני מניח שהם יאשרו. יש פה קרוב ל-15 משפחות עם ילדים, נשים וטף. יש פה כוחות של צבא וגם מפקד החטיבה היה פה בלילה".

"בעזרת השם זכינו להמשיך את מפעלו של אברהם אבינו שקנה את מערת המכפלה לפני כ-4000 שנה. היום, אנו, בניו, ממשיכים בדרכו וקונים בית באותו המקום ומרחיבים את אחיזת הבנים בעיר האבות", טוענים המתנחלים במקום.

"אנו קוראים לממשלת ישראל לעודד ולהרחיב את המשך ההתיישבות בקרית ארבע חברון עיר האבות ע"י גאולת בתים וקרקעות נוספים", הוסיפו.

בעקבות האירוע הוכרז האזור כשטח צבאי סגור, וכוחות גדולים מאבטחים את המקום מחשש למהומות שידרדרו לאלימות. ח"כ מיכאל בן ארי אמר בתגובה: "הגיע הזמן לחזור לכל הבתים בעיר האבות שנגזלו על ידי האויב. אם מדברים על שלטון החוק הצעד הכי בסיסי הוא לאפשר ליהודים בחברון לחזור לעשרות בתים ששיכים לקהילה היהודית".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת