יעלון רומז למעורבות ישראל? "מי שינסה לחמש את אויבינו - נסכל תכניותיו"

יומיים אחרי התקיפה בפאתי דמשק, שבה הושמדו מחסני נשק וטילים, אומר שר הביטחון יעלון כי "נגיע לכל מקום בכל עת ובכל דרך. לא נאפשר חצייתם של קווים אדומים שיסכנו את ביטחון ישראל"‎

שר הביטחון יעלון, ארכיון (רויטרס)

ימים ספורים לאחר התקיפה נגד מחסני נשק בפאתי דמשק, משגר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון רמיזה למעורבות הישראלית. "מי שינסה לחמש את אויבנו יידע כי נגיע לכל מקום, בכל עת ובכל דרך כדי לסכל את תכניותיו", אמר השר בנאום שנשא באירוע יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התקשורת הסורית, יעד התקיפה היה מחסן נשק שבו הוחזקו כלי נשק מתקדמים שהיו בדרכם לארגון החיזבאללה בלבנון. שר הביטחון מדגיש כי ישראל לא תוכל לעמוד מנגד בשעה שאויבותיה מתחמשות. "לא נתפשר על כך ולא נאפשר חצייתם של קווים אדומים שיסכנו את ביטחון המדינה", הצהיר.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל על תגובתו לדיווחים ולדרישה הרוסית להבהרות בנושא. "אני הצבתי קווים אדומים - אין לי מה להוסיף לזה. אנחנו אף פעם לא נכנסים לדיווחים כאלה או אחרים. יש לנו קווים אדומים ותו לא", אמר נתניהו לכתבים במהלך סיור באזור האסון הסביבתי בערבה.

תוצאות התקיפה, השבוע (התקשורת הסורית)

עוד הוסיף שר הביטחון כי "גם השנה אנו מוצאים עצמנו מתמודדים עם טרור אסלאמי קיצוני שנמצא בכל פינה במזרח התיכון המתפרק, ושואף להרוג בנו רק משום מי שאנחנו. טרור חסר מעצורים שמופעל בידי ארגונים אכזריים שאינם בוחלים באמצעים, ויעשו הכול כדי לנסות לשבש את חיינו כאן".

בתקיפה שיוחסה מיד לישראל בכלי התקשורת הערבים, נהרגו שני פעילי חיזבאללה, בהם ככל הנראה קצין בכיר בארגון הטרור הלבנוני. יעלון אמנם לא התייחס במפורש לנושא, אך הדגיש היום כי "אנו לא נירתע, ונדע לגדוע כוונות זדון של אויבינו. מי שינסה לפגוע באזרחנו ולשבש את חיינו ישלם על כך מחיר כבד".

למרות שבישראל הרשמית מסרבים להתייחס לנושא, ייתכן שראש הממשלה נתניהו רמז גם הוא על שעומד לקרות בבוקר התקיפה. "אנחנו עוקבים בקשב רב אחרי מה שמתרחש במזרח התיכון", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה באותו היום. "אנחנו נישאר כל הזמן עם היד על הדופק ונטפל באתגרים האלו שלא לוקחים פסק זמן. אנחנו נטפל בהם באותה אחריות שטיפלנו בהם עד עכשיו".