שר ההגנה הגרמני: "מודאג מתקיפה ישראלית באירן לאחר השיחה עם ברק"

בריאיון יוצא דופן שהעניק שר ההגנה הגרמני תומאס דה-מזייר לעיתון הגרמני "בילד" הוא מביע דאגה רבה מפני תקיפה ישראלית באירן, זאת לאחר פגישתו עם שר הביטחון ברק. "שרים בישראל לא מבינים את השלכות התקיפה", הוסיף השר הגרמני

"מודאג לאחר הפגישה עם ברק", ארכיון (רויטרס)

שר ההגנה הגרמני, תומס דה-מזייר, העניק ריאיון לעיתון הנפוץ בגרמניה "הבילד" ובו הביע דאגה מתקיפה ישראלית אפשרית, הדברים נאמרו מספר ימים לאחר פגישתו של השר הגרמני עם שר הביטחון אהוד ברק בגרמניה.

דה-מזייר נשאל בריאיון באשר לתחושותיו לאחר הפגישה עם השר הישראלי ובתגובה אמר: "אני לא יודע אם אנחנו בדרך למלחמה, אך לאחר שיחותיי עם השר ברק נהייתי יותר מודאג מאשר בטוח. אנחנו עושים כל שביכולתנו באמצעות סנקציות כדי לגרום לאירן לסגת מתכנית הגרעין, אבל הצד הישראלי לא מאמין בהצלחת הדרך הזו", אמר השר הגרמני.

"חלק מהאנשים בממשל הישראלי לא מבינים את ההשלכות השליליות של תקיפה כזו", אמר דה-מזייר לעיתון הגרמני. "כידיד למדינת ישראל המלצתי לשר נגד מהלך כזה", הוסיף השר הגרמני.

בפגישה סוכם: צוללת גרמנית שישית לחיל הים הישראלי

רק בשבוע שעבר בפגישתם של דה-מזייר עם השר ברק נחתמה העסקה לרכישת צוללת גרמנית שישית לחיל הים הישראלי.

אחר החתימה אמר שר הביטחון ברק: "הצוללת השישית תהיה מכפיל כוח נוסף ליכולות ולעוצמתו של צה"ל ומדינת ישראל אל מול האתגרים ההולכים ומתעצמים. ההסכם מבטא את עומק היחסים עם גרמניה ואת מחויבותה של ממשלתה לביטחונה של מדינת ישראל. חיל הים עובר בשנים האחרונות שינויים אסטרטגיים שמציבים אותו בחוד החנית של המערכה על ביטחונה של המדינה וכזרועו הארוכה של צה"ל".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת