דיווח: מתכנן הפיגוע במלון פארק הוכה ע"י סוהרים ונפצע קשה

עבאס א-סייד אחראי לאחד מפיגועי התופת האכזריים ביותר שנצרבו בזכרוננו, כשתכנן והוציא לפועל את הפיגוע במלון פארק בליל הסדר לפני 10 שנים בדיוק. גורמים פלסטינים טוענים כי אחרי שסירב לתת דגימת דנ"א, הוא הותקף באלימות על ידי סוהרי שב"ס - שם הכחישו מכל וכל את הפרטים

עבאס א-סייד, מתכנן הפיגוע

האם מתכנן פיגוע התופת במלון פארק הוכה על ידי סוהרים ונפצע קשה? כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי עבאס א-סייד הותקף אחרי שסירב לתת דגימת DNA לנציגי המשטרה, במסגרת מבצע נרחב לאיסוף פרטים מזהים על האסירים הכלואים בבתי הסוהר בישראל - שנחשף לראשונה בחדשות 2.

לפי הדיווחים הפלסטינים, הותקף א-סייד שלוש פעמים בימים האחרונים עקב עמידתו בסירובו לשעות לדרישות השוטרים. בליל הסדר הקרוב יימלאו 10 שנים לפיגוע שעליו היה א-סייד אחראי, בו נרצחו 30 ישראלים ועוד 160 נפצעו. הפיגוע הזה נצרב היטב בזיכרון הקולקטיבי הישראלי, הן בשל אכזריותו הרבה והן כגורם שהביא ליציאת צה"ל למבצע "חומת מגן".

רב המרצחים מרצה את עונשו בימים אלה בכלא "גלבוע" שבצפון. לטענתו, בעקבות סירובו לשתף פעולה עם מבצע איסוף הדגימות, התנפלו עליו סוהרים שקשרו את ידיו ורגליו והכו אותו נמרצות עד שהצליחו ליטול ממנו חומר גנטי בניגוד לרצונו.

שב"ס: לא היה כל שימוש בכוח

הדיווחים הפלסטינים מצביעים על כך שיומיים בלבד אחר כך, הותקף א-סייד שוב על ידי סוערים וכן הוכה והושפל. נוסף על כך, הוא טען שלמרות תחינותיו סירבו מפקדי הכלא לאפשר לו לקבל טיפול רפואי ואף כי נענש בשל סירובו בכך שכל מכשירי החשמל שבהם השתמש הוצאו מתאו.

משב"ס נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט כי "לא התרחש כל אירוע של שימוש בכוח נגד האסיר על ידי סוהרים. טענותיו ייבדקו כמקובל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת