הפנטגון: להגדיל את הסיוע למימון "כיפת ברזל"

דובר משרד ההגנה האמריקני אמר בשיחה עם עיתונאים כי בפנטגון ידרשו מהקונגרס האמריקני להרחיב את התקציב המועבר לישראל לטובת רכישת 10 סוללות נוספות של מערכת היירוט שהוכיחה את יכולותיה בסבב הלחימה האחרון. עלות כל סוללה מוערכת בכ-50 מיליון דולרים

עוד סוללות בסיוע אמריקני (רויטרס)

אתמול קיימה מערכת הביטחון תרגיל בהפעלת "כיפת ברזל" בגוש דן, אבל ייתכן שבקרוב ייפרסו סוללות נוספות שלה במקומות נוספים בארץ - בסיוע אמריקני. בפנטגון הודיעו הערב כי יגבירו את הלחץ על הקונגרס להגדיל את התקציב המועבר לטובת ביטחונה של ישראל לטובת המשך פיתוח מערכת היירוט.

דובר הפנטגון, ג'ורג' ליטל, מסר לעיתונאים כי "התמיכה הביטחונים במדינת ישראל נמצאת בראש סדר העדיפויות של הנשיא אובמה ושל שר ההגנה פאנטה.

ליטל הוסיף כי "בתקופה האחרונה התנהלו דיונים עם ממשלת ישראל על היקף תמיכתה של ארצות הברית במימון פיתוח 'כיפת ברזל', ואנו מתכוונים לדרוש מהקונגרס תוספת תקציבית נאה כדי להיענות לצרכים של ישראל ולעלויות הייצור".

בפנטגון לא נקבו בסכום המדויק שיבקשו להעביר לטובת ישראל, אולם גורמים שם ציינו כי בירושלים זקוקים למימון פיתוחן של 10 סוללות נוספות - כשעלות כל אחת מהן עומדת על כ-50 מיליון דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת