רה"מ בביקור בגדר בגבול מצרים: "סכנה לצביון המדינה"

בליווי סגן הרמטכ"ל ואלוף פיקוד דרום, הגיע היום ראש הממשלה לבחון בעיניו את התקדמות העבודות להקמת הגדר בפאתי סיני, שנועדה לבלום את זרם המסתננים הלא חוקיים ואת הברחות הנשק ופעילי הטרור ממצרים. במקביל לביקורו של רה"מ באזור, סיכל כוח צה"ל ניסיון של הברחת סחורות מסיני לישראל

נתניהו בגבול הדרום, היום (עמוס בן גרשום, לע"מ)

לנוכח התגברות איומי הטרור מסיני וזרם המסתננים מאפריקה, הגיע בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור באחד הקטעים לאורך גבול ישראל-מצרים שבו נבנית בימים אלה גדר המערכת, בליווי סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר נווה, אלוף פיקוד הדרום טל רוסו ומנכ"ל משרד הביטחון אלוף במילואים אודי שני. זהו ביקורו הרביעי במספר של נתניהו בגדר בגבול מצרים.

בסיום הביקור, אמר ראש הממשלה כי הוא והבכירים שהתלוו אליו בסיור קיימו "דיון יעיל וממוקד מאוד שיסייע להוביל את הפרויקט להשלמתו בקרוב". על ההגעה לאזור ציין: "אני בא לכאן אחת לכמה חודשים כדי לראות מקרוב את ההתקדמות. המכשול הזה נועד לתת מענה לאיום חדירת הגבולות, שהוא אחד האתגרים שעמם מתמודדת מדינת ישראל".

על פתרון בעיית הגבול אמר נתניהו כי "ההתמודדות עם איום זה הוא מפתח לעתידה של מדינת ישראל שאינה גדולה בשטח ובאוכלוסייה. טוב עשתה הממשלה כשהחליטה לטפל בתופעה המסוכנת הזאת".

ראש הממשלה הזהיר כי אלמלא הטיפול בסוגיה, "הייתה המדינה בעוד עשור עלולה להיות מוצפת במאות אלפי מסתנני עבודה בלתי חוקיים. היקף כזה יכול להביא לקריסת המערכות האזרחיות ולפגיעה בצביונה של המדינה. הגדר היא מענה טוב למסתנני העבודה הבלתי חוקיים, למבריחים הפליליים - ולפעילי הטרור".

במקביל לביקורו של רה"מ באזור, סיכל כוח צה"ל ניסיון של הברחת סחורות מסיני אל שטח ישראל. בשעות הצהריים זיהו החיילים שני חשודים נוסעים על טרקטורונים מישראל לכיוון מצרים, סמוך לגבול רצועת עזה, ובמקביל זוהו שתי דמויות נוספות שנעות משטח מצרים לעבר הגדר. החיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד, ומשלא נענו - פתחו באש. במקביל, פתחו מחבלים שהמתינו בצד המצרי באש לעבר חיילי צה"ל.

אחד משני רוכבי הטרקטורונים שדהרו מכיוון ישראל, נמלט והחיילים פתחו במרדף אחריו. הנהג השני נמלט לצד המצרי, כשבמקביל ירו לעברו גם שוטרים מצרים. כעבור שעה שמעו כוחות צה"ל ירי נוסף מאותו אזור בגבול. במהלך האירוע לא היו נפגעים לכוחות צה"ל, לא ברור כמה מהמבריחים נפגעו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת