צה"ל חשף מטען שהונח על גבול עזה

במהלך פעילות מבצעית במרכז רצועת עזה, חשף כוח צה"ל מטען שהונח סמוך לגדר המערכת. המטען נוטרל באופן מבוקר על-ידי הכוחות. מדובר צה"ל נמסר, כי לא היו נפגעים לכוחות צה"ל

המטען שצה"ל חשף (דובר צה"ל)

הותר לפרסום כי במהלך פעילות מבצעית במרכז רצועת עזה שנערכה היום, חשף כוח צה"ל מטען שהונח בסמוך לגדר המערכת. המטען נוטרל באופן מבוקר על-ידי הכוחות.

מדובר צה"ל נמסר, כי "חשיפת המטען מוכיחה שוב שארגוני הטרור ובראשם חמאס, מנצלים את המרחב הסמוך לגדר, לביצוע פיגועים כנגד אזרחי מדינת ישראל וחיילי צה"ל".

מתחקיר האירוע עולה, כי המטען הונח סמוך לגדר המערכת במרכז רצועת עזה, בחסות הערפל ששרר באזור בשבוע האחרון. "בזכות ערנות הכוחות סוכל הניסיון לפגוע בחיילי צה"ל", נמסר מדובר צה"ל.

גורם באוגדת עזה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "זה היה ממש על הגדר וזה מה שיוצא דופן באירוע הזה, כי הם בדרך כלל מסתובבים בין 100 ל-200 מטר ממנה. הם ניצלו את הערפל והגיעו ממש עד הגדר, לא חצו אבל הניחו את המטען במקום שידעו שאמורים להיכנס כוחות".

לדבריו, "הייתה פעילות ורק בזכות ערנות הכוחות נמנע אסון. לא לקחו אחריות על זה, אבל מי ששם את זה שם תיכנן לשים את זה שם במדויק. מי שניטרל את זה כוחות של יהל"ם, כוחות סילוק פצצות של אוגדת עזה וכן היו שותפים לזה גם פלוגת התצפיות של החטיבה הדרומית של האוגדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת