דוקר החיילת ברכבת הקלה: תלמיד בן 18 בדרך לבי"ס

בתום כמעט שבועיים של חקירה, הובא היום החשוד בדקירת החיילת ברכבת הקלה בי-ם לבית המשפט. מהפרטים שהתירה המשטרה לפרסם עולה כי מדובר בתלמיד בן 18 ממזרח העיר שהחליט במקום ללכת לבית הספר - לבצע פיגוע. החשוד הודה וסיפר כי דקר את החיילת כנקמה על פעולות צה"ל בשטחים. הדוקר פעל לבדו ולא בשליחות ארגון טרור כלשהו

כמעט שבועיים אחרי פיגוע הדקירה ברכבת הקלה בירושלים, התירה המשטרה לפרסום פרטים חדשים על הדוקר ועל המעשה שביצע. בשעה זו מובא החשוד לבית המשפט, לדיון בהארכת מעצרו.

על פי החקירה שהתנהלה במפלג המיעוטים במשטרת ירושלים, החשוד בדקירת החיילת הוא צעיר ערבי בן 18, תושב מזרח ירושלים. באותו בוקר הוא יצא מביתו לכיוון בית הספר שבו הוא לומד, אבל לא היו לו תכניות להגיע ללימודים. כשהוא מצוייד בסכין אותה לקח מביתו, עלה הצעיר עלה על הרכבת והתיישב מול החיילת.

כמה שניות לפני הגעת הרכבת לתחנת פסגת זאב, קם הצעיר ממקומו, שלף את הסכין ודקר אותה מספר פעמים. כשדלת הרכבת נפתחה, ברח בן ה-18 מהמקום לכיוון ביתו, שם פגש את אביו וסיפר לו על הדקירה.

בהמשך יצא שוב הנער מביתו ועלה על אוטובוס לכיוון מעבר קלנדיה, זאת במטרה לברוח לרמאללה ולהסתתר אצל בני משפחתו. במהלך הנסיעה אף השליך החשוד את הסכין מחלון האוטובוס, אלא שבעקבות מידע שהגיע למשטרה - הוא נעצר במעבר קלנדיה.

בחקירה הראשונית הודה החשוד במעשיו ומסר כי דקר את החיילת כנקמה על הפעולות שעושה צה"ל נגד הפלסטינים. להערכת המשטרה, הוא פעל באופן עצמאי ולא השתייך לארגון טרור כלשהו.

החיילת עצמה, יהודית אהרון בת ה-19, שוחררה ביום חמישי האחרון מבית החולים "שערי צדק" שם אושפזה במצב בינוני, ומצבה טוב. הרופא שטיפל בה, ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים, סיפר ביום הפיגוע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הסכין עברה את עצם החזה, ובנס פגעה רק בריאה".

הרופא הדגיש כי "להב הסכין הייתה במרחק של סנטימטר אחד מהלב - נס של ממש. 99% מהסכינים שחודרים בצורה הזו לבית החזה, חודרים גם את הלב עצמו ולא רק את הריאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת